Od wielu lat naukowcy poszukują leku na raka. Jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć jakie postawiła sobie na swojej drodze współczesna medycyna. Jednak przeprowadzane dotąd testy w laboratoriach nie dały jeszcze zadowalających efektów. Okazuje się jednak, że potencjał i rozwiązanie możemy odnaleźć w samej naturze! 

“Fontainea Picrosperma” to owoc pochodzący z drzewa “Blushwood”. Występuje ono wyłącznie w północnej Australii. Jego uprawa jest bardzo trudna ze względu na szczególne wymagania rośliny.

Zespół badaczy z instytutu QIMR w Berghofer postanowił poddać je skrupulatnym badaniom. Okazało się, że ten owoc może być skutecznym lekiem na raka.Po długim i niezwykle skomplikowanym procesie, naukowcom udało się na jego bazie opracować lek początkowo nazywany EBC – 46.

– Wyniki badań nad związkiem zawartym w tych owocach są obiecujące i mogą posłużyć w przyszłości do opracowania leku na raka! – mówi Dr. Glen Boyle.

Na początku przeprowadzono testy na zwierzętach. Pies, który posiadał nieuleczalny guz nowotworowy, został całkowicie wyleczony w zaledwie 15 dni! Lek zaczął zwalczać komórki nowotworowe w zaledwie 5 minut po podaniu! Dodatkowo okazało się, że leczenie tym związkiem nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych!

Zostały również przeprowadzone pierwsze testy na ludziach. Oczywiście zgłosiło się wielu chętnych. Jedną z pacjentek była Martina Toso, która chorowała na czerniaka. Dzięki kuracji związkiem znajdującym się w jagodach, jej rak skóry został wyleczony!

Wyniki badań i testów są naprawdę obiecujące. Jednak są również złe wieści. Dr. Boyle potwierdził, że lek jest jedynie skuteczny w przypadku pacjentów, u których zmiany nowotworowe zostały szybko zdiagnozowane oraz takich, u których nie doszło jeszcze do przerzutów. Dodatkowo musi być łatwy dostęp do nowotworu, gdyż lek należy wstrzyknąć bezpośrednio w niego.

To może Cię zainteresować:  PILNE: Polacy mają nowy sposób na tani węgiel! Za tonę płaci się zaledwie 1000 zł - jest dostępny cały czas

Jest to jednak zapewne wielki przełom we współczesnej medycynie, który daje nadzieję wielu milionom osób, które cierpią na choroby o podłożu nowotworowym.