Pojawiły się już pod koniec lat 80-tych i bardzo szybko wyparły drogie, klasyczne i wszystkim dobrze znane płyty winylowe. Jednak tak szybko jak się pojawiły, tak szybko zniknęły z obrotu za sprawą muzyki strumieniowej, która stała się bardzo popularną usługą w internecie.

Co więc można zrobić ze starymi płytami, które zebrały się przez te wszystkie lata?
Na pewno szkoda je po prostu wyrzucić, jednak przy odrobinie kreatywności można z nich stworzyć coś naprawdę imponującego.

Przykładem może być niezwykle fajny pomysł tej pary, która postanowiła wykorzystać swoje stare płyty do stworzenia wyjątkowej mozaiki w swojej kuchni.

Z jednej strony przyklejenie fragmentów starych płyt na ścianę mogłoby się wydawać tandetne, jednak efekt końcowy takiego działania będzie w stanie zachwycić nie jednego!

Światło odbijające się od płyt będzie tworzyć piękny, pełen barw pokaz świateł, który sprawi, że pokój będzie wydawał się jaśniejszy. Nada mu też niezwykłego charakteru i uroku.

Cały projekt zajął parze około dwóch miesięcy pracy, jednak ukończyli by go o wiele wcześniej, gdyby nie mieli oni także innych obowiązków takich jak dom, czy też praca zarobkowa.

Jak więc stworzyli tą niezwykle efektowną mozaikę?

Na samym początku, pocięli oni wszystkie swoje płyty na mniejsze fragmenty o różnych kształtach i rozmiarach. Kiedy już je wszystkie przygotowali, zaczęli przy pomocy specjalistycznego kleju przymocowywać je do powierzchni ściany.

To może Cię zainteresować:  Przyszedł tak do Europarlamentu. Patrzą na spodnie i pękają ze śmiechu

Początkowo skupili się na przyklejaniu do ściany większych fragmentów płyt CD. Następnie wypełnili pozostałe, wolne przestrzenie mniejszymi kawałkami. Po całkowitym wyschnięciu kleju, przerwy pomiędzy płytami wypełnili fugą.
Efekt? Wprost zdumiewający!

Coraz większą popularnością cieszą się projekty DIY, które wspierają inicjatywę różnego rodzaju recyklingu. Dbając o nasz klimat oraz ekologię warto zastanowić się nad ponownym zastosowaniem różnego rodzaju tworzyw oraz produktów, zanim postanowimy ich się po prostu pozbyć. Warto pobawić się w takie tworzenie „czegoś z niczego”, gdyż jest to nie tylko pożyteczne, ale i również jest to świetna forma na zabawę i spędzanie wolnego czasu.

Podziel się tym pomysłem ze swoimi znajomymi, którzy uwielbiają wyzwania i tworzenie projektów DIY! Być może zainspirujesz ich do stworzenia czegoś nowego i wyjątkowego…