Większości z nas znany jest płyn WD-40, który zwykle leży w mało widocznym miejscu na półce sklepowej! Nie wielu z nas wie, że ten niepozorny środek można zastosować na tak wiele sposobów, że staje się on prawdziwym niezbędnikiem w każdym domu!

Zobacz z czym potrafi poradzić sobie ten niezawodny środek!

1. Plamy

Popryskaj plamę środkiem i przetrzyj ją ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem. Jeśli borykasz się z wdeptaną gumą do żucia, czynność należy powtórzyć kilkukrotnie.

2. Odchody gołębi

Użyj go na swoim balkonie lub parapecie jeżeli lubią gościć na nim ptaki, które zostawiają po sobie odchody. Dzięki WD-40 nie będą już na nich przesiadywać.

3. Impregnacja obuwia

Spryskaj WD-40 czystą powierzchnię buta i wetrzyj preparat delikatnie szmatką. Dzięki temu zabiegowi Twoje obuwie stanie się wodoodporne. Nie należy stosować go do butów zamszowych oraz wykonanych i innego materiału – pozostawi on wtedy tłuste, nieestetyczne plamy.

4. Etykiety i naklejki

Ten preparat idealnie nadaje się do usuwania różnego rodzaju etykiet i naklejek. Popsikaj je WD-40, odczekaj 5 minut, a następnie przetrzyj je szorstką stroną gąbki.

5. Środek rozmrażający

Spryskaj zamarzniętą szybę w aucie, a następnie ją przetrzyj. Sprawi to że lód szybko się rozpuści, a w dodatku w przyszłości zapobiegnie zamarzaniu szyby.

6. Osad na kabinie prysznicowej

Drzwi prysznicowe szybko ulegają zabrudzeniu, co powoduje szysze osadzanie się kamienia. Potraktuj je preparatem WD-40, a następnie wypoleruj. Sprawi to, że kamień nie będzie się już pojawiał na drzwiach, a woda wraz z zabrudzeniami gładko będzie po nich spływać.

7. Ostrzenie nożyczek

Masz w domu stępione nożyczki? Spryskaj je środkiem WD-40, a znów będą ostre niczym brzytwa.

8. Popisane ściany

Gdy twoje dziecko przez dłuższą chwilę było podejrzanie cicho, a ściana nie cieszy się już dawnym blaskiem. Spryskaj ją środkiem WD-40, a następnie przetrzyj szmatką.

9. Ściąganie pierścionka

Wystarczy popryskać nasz palec środkiem i delikatnie pokręcić pierścionkiem. Powinien on zejść bez największego problemu.

10. Zamarznięty zamek w samochodzie

Spryskaj środek zamka preparatem, a następnie delikatnie pokręć kluczykiem. Gdy zamek dalej stawia opór, czynność należy powtórzyć.

Jak widzicie sami WD-40 to środek, który potrafi poradzić sobie z różnego rodzaju problemami. Każdy z nas powinien go posiadać w swoim domu. A Wy do czego jeszcze stosujecie ten środek? Koniecznie podzielcie się tymi pożytecznymi poradami ze swoimi znajomymi!