Znacząca część różnic pomiędzy kobietą, a mężczyzną widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Nie każdy z nas wie jednak o tym, jak bardzo różnią się od siebie kobiece i męskie mózgi.

Jak pokazują wyniki badań neurochirurgów z Loughborough University przeprowadzone pod nadzorem Jima Hornego, kobiecy mózg jest znacznie bardziej wydajny od męskiego. Co za tym idzie – jest on w stanie wykonywać w tym samym czasie znacznie więcej operacji, niż mózg mężczyzny.

Sprawia to, że kobiety mają o wiele większą podzielność uwagi i są nastawione na wielozadaniowość. Jednocześnie, ich mózg jest w stanie przejść do działania o wiele szybciej, niż mężczyzn.

By jednak kobiecy mózg mógł pracować na wysokich obrotach, potrzebuje minimum 8 godzin snu dziennie. Wtedy jest on w stanie regenerować się w największym stopniu się. Bez należytej dawki wypoczynku, organ ten ulega przeciążeniu.

Dlatego Panie, już dziś zadbajcie o siebie i jakże ważny dla Was sen. Niech jutro wasi partnerzy wstaną wcześniej i przygotują dla Was śniadanie.