Każdy wie, że woda utleniona jest niezastąpiona do przemywania i oczyszczania ran. Jednak ten związek chemiczny, posiada o wiele więcej zastosowań!

Oto przykłady najbardziej przydatnych zastosowań wody utlenionej!

Leczenie infekcji wirusowych i bakteryjnych

Gdy zaobserwujesz u siebie pierwsze oznaki grypy lub przeziębienia, wkrop do każdego ucha 3 kropelki wody utlenionej. Odczekaj 10 minut, następnie pochyl głowę tak, aby roztwór spokojnie wypłynął na zewnątrz.

Płyn do jamy ustnej

Woda utleniona, przez wzgląd na swój skład chemiczny, idealnie nadaje się do dezynfekcji jamy ustnej zwalczając przy tym niebezpieczne dla zdrowia bakterie i zarazki. Dodaj 2 nakrętki wody utlenionej do szklanki z letnią wodą i dokładnie przepłucz usta.

Śnieżno biały uśmiech

W celu wybielenia zębów, wymieszaj 1 łyżeczkę wody utlenionej z 2 łyżkami stołowymi czystej wody. Następnie przez około 1 minutę myjemy dokładnie zęby przygotowanym roztworem. Po zakończonym zabiegu dokładnie przepłukujemy usta. Tą metodę można stosować trzy razy w tygodniu.

Rozjaśniacz do włosów

W celu rozjaśnienia włosów, rozcieńcz wodę utlenioną z czystą wodą w proporcji 1:1. Przelej roztwór do atomizera i spryskaj świeżo umyte, wilgotne włosy. Włosy dokładnie rozczesz upewniając się, że mieszanka dobrze się rozprowadziła. Po około 15-20 minutach umyj włosy ponownie.

Ból zęba

Wymieszaj 1 łyżkę stołową wody utlenionej z 1 łyżką stołową oleju kokosowego. Nałóż mieszankę na bolący ząb.

Trądzik

Gdy borykasz się z trądzikiem lub nieestetycznymi przebarwieniami, to przemyj powierzchnię skóry wodą utlenioną. Pamiętaj by dobrze ją potem spłukać. Nie ma lepszego środka tonizującego.

Czyszczenie uszu z woskowiny

Zakrop 2 kroplami wody utlenionej ucho, po czym dodaj 2 krople oliwy z oliwek. Odczekaj 5 minut. Woskowina powinna bez problemu się rozpuścić i wypłynąć wraz z wkropionym roztworem.

To może Cię zainteresować:  Kobiecie uciekł tramwaj. Nagranie z Gdańska robi furorę na YouTube

Płyn do dezynfekcji rąk

Wymieszaj wodę utlenioną z czystą wodą w proporcji 1:1. Uzyskana mieszanka skutecznie zdezynfekuje nasze ręce kiedy będziemy tego potrzebowali.

Dezynfekcja szczotek do zębów

Szczoteczki do zębów po jakimś czasie stają się siedliskiem bakterii. Raz na tydzień zanurz je na godzinę w szklance z wodą utlenioną.

Odplamiacz

Woda utleniona potrafi także doskonale usunąć plamy, zwłaszcza krwi. Polej plamę bezpośrednio wodą utlenioną i pozostaw na 2-3 minuty. Po czym przepłucz miejsce czystą, zimną wodą.

Pozbądź się brzydkich zapachów

Woda utleniona idealnie nadaje się do usuwania brzydkich zapachów z materiałów, tkanin oraz skór. Zamocz tkaninę w wodzie z octem i wodą utlenioną, następnie wypierz ją normalnie w pralce.

Mycie toalety

Pół szklanki wody utlenionej wymieszaj z 2 litrami wody. Zalej nią toaletę i odczekaj około pół godziny. Efekt? Pozbędziesz się wszelkiego rodzaju zarazków, a twoja toaleta będzie lśnić jak nowa!

Czyszczenie i dezynfekcja zabawek

Zabawki twojego dziecka mogą być siedliskiem różnych zarazków. Od czasu do czasu przetrzyj je szmatką zwilżoną roztworem wody utlenionej i zwykłej wody.

Przypalone garnki

Do sody oczyszczonej dodaj trochę wody utlenionej, tak aby powstała „pasta”. Przy użyciu szczoteczki lub gąbki nałóż mieszankę na przypalony fragment naczynia i odczekaj 10 minut. Szorowanie przypalonego garnka będzie już tylko wspomnieniem.

Prawda że niesamowite! Znaliście chodź jeden z tych sposobów? A może macie inne swoje ulubione? Koniecznie podzielcie się nimi z nami!