Czyszczenie piekarnika to czynność w naszej kuchni, której większość z nas nie lubi. Przypalone jedzenie, niezbyt wygodna pozycja podczas czyszczenia powodują, że staramy się ją odwlec jak najbardziej w czasie. Jednak prawda jest taka, że im dłużej będziemy zwlekać, tym więcej wysiłku będziemy musieli w nią włożyć. Poznaj nasz niezawodny sposób na czyszczenie piekarnika, który podbija cały internet!

Czyszczenie piekarnika potrafi być prawdziwą zmorą i nie lada wyzwaniem. Jest to sprzęt, który posiada wiele zakamarków i jest z reguły niewygodny do sprzątania. Plamy z przypalonego jedzenia i tłuszczu potrafią być prawdziwą udręką, gdyż nie należą do najłatwiejszych do usunięcia.

Zwykle do tej czynności używamy drogich, silnych środków chemicznych, które często mają intensywny i bardzo ciężki do usunięcia zapach, lub też tańszego, domowego środka na bazie sody oczyszczonej, która jednak nie zawsze poradzi sobie z upartymi zabrudzeniami.

Jakiś czas temu natrafiliśmy na świetny sposób na czyszczenie piekarnika! Jest nie tylko tani, ale i naprawdę skuteczny! Wystarczy zmieszać ze sobą kilka składników, które większość z nas posiada w swoim domu!

Tak więc zanim postanowisz wydać swoje pieniądze na drogą i śmierdzącą chemię ze sklepu, spróbuj stworzyć swój własny, domowy środek do czyszczenia piekarnika!

Potrzebne składniki:

  • 2,5 l ciepłej wody
  • 400 ml octu spirytusowego
  • ok. 200 ml soku z cytryny lub kwasku cytrynowego
  • 4 łyżki płynu do mycia naczyń
  • butelka z atomizerem (np. po płynie do mycia okien)

Sposób przygotowania i instrukcja stosowania:

W dowolnym naczyniu zmieszaj ze sobą wszystkie składniki. Mieszaninę przelej do buteleczki z atomizerem. Rozpyl płyn dokładnie i obficie na całej powierzchni piekarnika. Pozostaw preparat na jakiś czas, aby mógł zacząć działać. Po jakimś czasie wytrzyj piekarnik wilgotną szmatką. Przypalony brud i tłuste plamy powinny łatwo zejść.

Wiele osób przetestowało ten świetny sposób na czyszczenie piekarnika! Większość z nich z czystym sumieniem poleca ten preparat! Zdjęciami ze swoich dokonań dzielili się na pewnym portalu na Facebooku. Post pewnego użytkownika zyskał szczególny rozgłos i popularność – otrzymał on ponad 54 tys. komentarzy i aż 360 tys. udostępnień! Poleć go również swoim znajomym!