Anastazja Szewczenko to 77-letnia mieszkanka Kijowa, której największą pasją jest czytanie książek. Niestety, ze względu na ciężką sytuację finansową, nie może sobie pozwolić na ich zakup. W związku z tym, od ponad 15 lat przychodzi do hipermarketu Auchan, by poczytać je na miejscu. Los staruszki na tyle poruszył pracowników sklepu, że postanowili zrobić jej miłą niespodziankę.

Osoby zatrudnione w hipermarkecie przygotowały dla pani Anastazji kącik do czytania, w którym może spokojnie oddawać się lekturze. Pracownicy stworzyli dla niej kanapę z palet, na której ułożyli miękkie poduszki.

Internet dowiedział się o historii staruszki w momencie, w którym użytkownik Facebooka – Bohdan Hdal opublikował zdjęcia kobiety wraz z opisem sytuacji, w jakiej się znajduje. Jej losem zainteresowali się również ukraińscy dziennikarze.

Pani Anastazja w młodości była tancerką w Operze Kijowskiej. Jako że nie udało jej się zajść w ciążę, zaadoptowała chłopca i dziewczynkę. Mąż kobiety był alkoholikiem i hazardzistą. Po jego śmieci, przybrane dzieci zerwały z nią kontakt.

Jak przyznaje staruszka, w swoim domu miała sporą biblioteczkę. Niestety, adoptowana córka i syn sprzedali jej zawartość, by pozyskać pieniądze na zakup alkoholu.

Aranżacja kącika do czytania to z pozoru drobny gest, który dla pani Anastazji znaczy jednak bardzo dużo. Podziel się tą piękną historią z innymi!

To może Cię zainteresować:  Matka z synem na smyczy nagrana. Szybko się okazało, jaki miała powód