Władze rosyjskie wszczęły postępowanie w sprawie śmierci 7-miesięcznego chłopca, którego matka pozostawiła na balkonie w wózeczku. Kobieta umieściła go tam, aby szybciej zasnął.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Kraju Chabarowskim. 40-letnia Rosjanka umieściła swojego 7-miesięcznego syna w wózeczku na balkonie. Miała za chwilę po niego wrócić, lecz o nim zapomniała. W międzyczasie temperatura na zewnątrz spadła do -7 °C.

Matka przypomniała sobie o dziecku dopiero po 5 godzinach! Niestety chłopiec wtedy już nie żył.

Według wstępnych ustaleń, śmierć dziecka nastąpiła w wyniku hipotermii. Funkcjonariusze policji dalej badają sprawę, jednocześnie apelując, aby rodzice nie pozostawiali swoich dzieci bez nadzoru.

W krajach gdzie panuje zimniejszy klimat pozostawianie dzieci na zewnątrz jest dość powszechną praktyką. Uważa się bowiem, że sen na świeżym, chłodnym powietrzu sprzyja budowaniu odporności u dzieci.

Decydując się na taki zabieg, nie zapominajcie jednak o waszych pociechach. Zawsze miejcie je na swoim oku. Najlepiej jak sami wybierzecie się z nimi na mały spacer. W końcu jak mówi stare porzekadło – „Ruch to zdrowie.”.

To może Cię zainteresować:  Potrójne morderstwo w kościele. Papież jest w szoku