W dzisiejszych czasach, wiele osób jest zainteresowane tematem prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie tylko wprowadzenie do naszej diety zasad zdrowego żywienia wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Równie ważna w tej sprawie jest codzienna aktywność fizyczna, o której jednak często zapominamy.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. W tym celu niektórzy z nas decydują się na zakup drogiego, specjalistycznego sprzętu lub wykupują karnety na siłownie. Jest to jednak niepotrzebny wydatek. Równie dobre wyniki możemy osiągnąć stosując ten oto prosty zestaw ćwiczeń, który spokojnie wykonamy w swoim domowych zaciszu bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Dzięki tym ćwiczeniom nasze ciało szybko wróci do swojej formy. Odzyskamy utraconą sprawność fizyczność oraz zyskamy więcej energii do działania. Dodatkowo wymodelują one naszą sylwetkę i wzmocnią wszystkie mięśnie w naszym ciele.Z reguły najlepsze pomysły na rozwiązanie trudnych problemów są tymi najprostszymi – często są one dosłownie na wyciągnięcie ręki…

Zamiast znowu wydawać pieniądze na drogie sprzęty, suplementy, a także cud diety o „rewelacyjnych” właściwościach odchudzających, wróćmy do podstaw. Jedzmy więcej świeżych produktów i mniej przetworzonej żywności. Zadbajmy także o codzienne ćwiczenia – wystarczy 10 minut dziennie!

Gwarantujemy Wam, że jeżeli codziennie będziecie wykonywać serię tych ćwiczeń, to już w dwa tygodnie zauważycie wyraźną poprawę waszego samopoczucia oraz wzrost energii. Po miesiącu zdrowej diety i ćwiczeń, zaobserwujecie wyraźną poprawę waszej ogólnej budowy ciała oraz wyraźne spadki w obwodach i masie naszego ciała.

Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wziąć się do roboty!

#1 Deska

Jest to jedno z najlepszych, a jednocześnie najbardziej niedocenianych ćwiczeń. To ćwiczenie pomoże nam wyrzeźbić nasz brzuch oraz wzmocnić plecy i ramiona.

Na samym początku może ono wydawać się wymagające, ale z czasem będzie coraz łatwiej. Zacznijmy najpierw od 20 sekundowych serii, które z czasem możemy wydłużyć. Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie, należy oprzeć się na przedramionach oraz palcach stóp. Ważne jest, aby łokcie znajdowały się tuż pod barkami tworząc kąt 90°. Nie należy także unosić pośladków – ciało musi tworzyć linię prostą!

#2 Pompki

To najlepsze ćwiczenie, które jednocześnie wykorzystuje ciężar naszego ciała. Pracują przy nim wszystkie nasze mięśnie, dzięki czemu świetnie ujędrnia ciało.

Aby wykonać to ćwiczenie, musimy położyć się na brzuchu. Opieramy swoje dłonie o podłoże – muszą one znajdować się tuż pod naszymi barkami, a następnie wypychamy nasze ciało do góry. Upewnijmy się, że jest ono zawsze w linii prostej! Potem zginając łokcie, obniżamy nasze ciało do dołu – nie dotykając z powrotem ziemi. Jednak jeżeli na początku to ćwiczenie sprawia nam trudności, to możemy spokojnie położyć się na ziemi lub zacząć ćwiczenie od pozycji na kolanach. Jak w przypadku innych ćwiczeń, z czasem będzie tylko lepiej!

#3 Przysiady

To ćwiczenie pomoże nam rozbudować nasze łydki, mięśnie czworogłowe ud oraz pośladki. Wzmocni także nasze ciało oraz przyspieszy metabolizm tłuszczy w organizmie.

Aby wykonać te ćwiczenie, powinniśmy stanąć w rozkroku na szerokość naszych ramion lub trochę szerzej. Patrząc ciągle przed siebie, wyciągamy ręce – możemy je dodatkowo obciążyć ciężarkami lub butelkami z wodą. Następnie zginając kolana, lekko przysiadamy. Upewnijmy się, że w trakcie wykonywania tego ćwiczenia nasze plecy są ciągle w linii prostej oraz, że nasze uda znajdują się w pozycji równoległej do podłoża – na tyle, na ile jest to możliwe. Po wykonaniu przysiadu wracamy do pozycji podstawowej, przenosząc jednocześnie nasz ciężar ciała na pięty. Jeżeli to ćwiczenie sprawia nam trudność, możemy dopomóc sobie opierając swe dłonie o oparcie krzesła. Starajmy się jednak pracować przede wszystkim mięśniami nóg, nie opierając się i nie podciągając się zbytnio rękoma na krześle.

#4 Krzyżowe prostowanie rąk i nóg w klęku podpartym

Aby wykonać kolejne ćwiczenie musimy przyjąć pozycję w klęku podpartym. Następnie jednocześnie podnosimy do góry wyprostowaną rękę oraz przeciwległą nogę. Upewnijmy się, że uniesiona ręka i noga tworzą razem z ciałem linię prostą! Utrzymujemy tą pozycję przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie zmieniając rękę i przeciwległą nogę. Jeżeli to ćwiczenie sprawia nam początkowe trudności, zrezygnujmy z etapu utrzymywania pozycji przez kilka sekund. Po prostu naprzemiennie unośmy ręce i nogi.

# 5 Unoszenie bioder

Jest to świetne ćwiczenie na wzmocnienie nóg, pośladków oraz dolnej partii mięśni pleców.

Z tym ćwiczeniem powinna poradzić sobie zdecydowana większość z nas. Wystarczy położyć się wygodnie na ziemi. Stopy kładziemy płasko na podłożu, a kolana lekko uginamy. Ręce możemy ułożyć wzdłuż ciała lub rozłożyć na boki, aby łatwiej było nam utrzymać równowagę. Ściągając pośladki, unosimy nasze biodra do góry tak wysoko, jak tylko możemy. Następnie powoli opuszczamy je z powrotem na ziemię. Ćwiczenie wykonujemy powoli i spokojnie.

Wykonuj te ćwiczenia codziennie przez chociaż 10 minut, a zobaczysz jak zaledwie w 4 tygodnie Twoje ciało się zmienia. Wyniki na pewno pozytywnie Cię zaskoczą! Jednocześnie zalecamy, aby się nie poddawać i nie zniechęcać jeżeli któreś z ćwiczeń na początku sprawia nam trudności. Dostosujmy je do swoich możliwości, a z czasem sami zobaczymy, że będą one dla nas coraz łatwiejsze. Gorąco zachęcamy Was do wykonywania codziennie jakiejkolwiek aktywności fizycznej – pozwoli Wam to zachować sprawność na dłużej oraz uchroni Was przed wieloma chorobami!