W Niemczech zmarł 26-letni mężczyzna, który przez 4 lata znajdował się w śpiączce. Zjadł on na lunch kanapkę, którą naszpikował zabójczymi substancjami jego kolega z pracy!

Sąd w Bielefeld potwierdził, że zmarł 26-latek, który przez 4 lata znajdował się w śpiączce, po tym jak zjadł on kanapkę, która była nafaszerowana rtęcią i octanem ołowiu. Te toksyczne substancje spowodowały u niego poważne uszkodzenie mózgu.

57-letni Klaus O., jeden z pracowników firmy zajmującej się produkcją armatury metalowej, został uznany winnym usiłowania morderstwa i został skazany przez sąd na dożywotnie pozbawienie wolności. W trakcie śledztwa okazało się, że przez kilka lat mężczyzna dodawał do posiłków swoich współpracowników rtęć oraz inne toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia substancje.Cała sprawa wyszła na jaw po tym, jak jeden z pracowników firmy zaobserwował na swoim lunchu dziwny, biały proszek. Zgłosił on sprawę dyrekcji, która postanowiła zainstalować na terenie zakładu kamery. Zarejestrowały one jak 57-latek dodaje niebezpieczne substancje do posiłków swoich kolegów. Przeprowadzone testy wykazały, że znajdowała się w nich rtęć i octan ołowiu – substancje silnie toksyczne, które nie posiadają wyraźnego smaku, a których spożycie może doprowadzić do ciężkich uszkodzeń narządów wewnętrznych.

Zmarły 26-latek nie był jedyną ofiarą truciciela. Do szpitala trafiło jeszcze dwóch mężczyzn, u których doszło do poważnego uszkodzenia nerek w wyniku spożycia toksycznych substancji. Sędzia orzekający, który skazał 57-letniego mężczyznę powiedział, ze dożywocie to jedyna stosowna kara, gdyż sprawca stwarza duże zagrożenie dla ogółu społeczeństwa.

To może Cię zainteresować:  Złapany na gorącym uczynku. Fotopułapka w Bydgoszczy wszystko nagrała