Na Facebook’owym profilu poznańskiego ZOO pojawił się wpis na temat zajścia, które miało miejsce przy wybiegu dla tygrysów. Nieodpowiedzialni rodzice, ryzykując życie swojego dziecka, umieścili je za barierką, która oddziela te zwierzęta od odwiedzających. Mało tego, chwalili się oni swoim osiągnięciem w sieci!

Pracownicy ZOO udostępnili wpis rodziców opisujący to zdarzenie. Jego treść była następująca:

„Wczoraj byliśmy w ZOO. Radość dzieci bezcenna. Nawet Kacperek był zafascynowany zwierzakami i był naprawdę grzeczny. Na zdjęciu mina Oskara typu: „Nie można było tam wchodzić, ale nikt nas nie złapał”. Ważne, że jest fotka z tygrysem. Nieważne, że śpi odwrócony plecami.”

W tym roku za nękanie i dźganie kijem tygrysa Tungusa sąd skazał sprawcę na miesiąc bezwzględnego więzienia. Niedawno…

Gepostet von Zoo Poznań Official Site am Samstag, 16. Juni 2018

Podczas rozmowy z programem „Fakty” emitowanym na kanale TVN, dyrekcja poinformowała, że złożyła już doniesienie w sprawie narażenia zdrowia oraz bezpieczeństwa dziecka. W to samo miejsce kilka miesięcy temu wszedł mężczyzna, który skazany został na miesiąc pozbawienia wolności za znęcanie się nad tygrysem.

Poznańskie ZOO od dłuższego czasu boryka się z problemem nierozsądnych rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak tragiczne w skutkach może być spotkanie oko w oko z tygrysem.

Warto pamiętać, by podczas wizyty ZOO bezwzględnie stosować się do obowiązujacych tam zakazów. Uratować może to zdrowie, a nawet życie naszego dziecka.

To może Cię zainteresować:  Tusk złożył wniosek o emeryturę. Kwota? Lepiej usiądźcie