Metoda Fukutsuji to nowoczesny sposób na płaski brzuch i proste plecy! Opracował ją japoński lekarz, który zaobserwował pewną prawidłowość. Stwierdził on, że zarówno u osób z nadwagą, jak i tych, co prowadzą zwykle siedzący tryb życia, z czasem dochodzi do przemieszczenia się miednicy, które powoduje przemieszczenie się wszystkich narządów wewnętrznych. To powoduje, że ich prawidłowe funkcjonowanie zostaje zaburzone!

Kiedy dochodzi do przemieszczenia się miednicy, dochodzi również do skrzywienia się kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Powoduje to występowanie przewlekłych bóli pleców.

Doktor Toshiki Fukutsuji opracował w bardzo szybkim czasie metodę, dzięki której nie tylko wyprostujemy swój kręgosłup, ale i również wysmuklimy naszą sylwetkę. Stosując tę metodę pozbędziemy się zarówno przewlekłych bóli pleców, jak i stracimy nawet do 3 cm w obwodzie talii!Wykonywanie tego ćwiczenia 3 razy w tygodniu, przez zaledwie 5 minut, przyniesie nam niesamowite rezultaty oraz korzyści dla zdrowia!

Jak prawidłowo wykonywać to „ćwiczenie”?

  • Musimy ciasno zwinąć ręcznik, który następnie przewiązujemy wstążką albo sznurkiem tak, aby się nie „rozpadał”.
  • Kładziemy się na twardej powierzchni i wsuwamy pod plecy zrolowany ręcznik. Umieszczamy go mniej więcej na wysokości pępka.
  • Wyprostowane ręce, wyciągamy nad siebie. Dłonie kierujemy w stronę podłogi, łącząc ze sobą koniuszki małych palców. Nogi rozkładamy na szerokość ramion, a następnie łączymy ze sobą końce dużych palców. Dokładny opis pozycji znajdziesz na fotografii poniżej:

Właściwie wykonana pozycja jest niezbędnym kluczem do skuteczności tego ćwiczenia!

Po upływie 5 minut, ostrożnie obracamy się na bok, wyciągając ręcznik spod pleców. Nie wolno od razu się podnosić! Należy odczekać parę minut zanim powoli podniesiemy się z ziemi.

Jeżeli chcecie coś więcej dowiedzieć się na temat tej metody, to zachęcamy Was do obejrzenia materiału poniżej: