Każdy z nas wie, że codzienna higiena jamy ustnej jest naprawdę ważna. Jej właściwa pielęgnacja nie tylko ustrzeże nas przed wieloma nieprzyjemnymi problemami, ale także pozwoli nam na dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

Aby móc dłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem powinniśmy pamiętać, że zęby należy myć minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jednak powinniśmy to robić zawsze po każdym posiłku – w szczególności słodkim. Szczotkowanie zębów pozwala usunąć nam z ich powierzchni bakterie, które nieustannie się na niej gromadzą. Ważne jest również regularne usuwanie kamienia nazębnego oraz nitkowanie zębów.

Warto także zadbać o zdrowe odżywianie, które wzmocni nasze zęby, dostarczając im niezbędne minerały oraz witaminy. Do produktów spożywczych, które wzmacniają nasze zęby, należą m. in.: nabiał, pełnoziarniste pieczywo, ryby, algi, zielona herbata oraz jabłka i kalarepa.

Mamy dla Was także niesamowity sposób, który nie tylko pomoże Wam pozbyć się zalegającego kamienia nazębnego, ale także pomoże Wam w zachowaniu zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu na dłużej!

Do przeprowadzenia zabiegu będziemy potrzebować:

  • 1 łyżeczkę sody oczyszczonej
  • 1/2 szklanki wody utlenionej
  • 1/2 łyżeczki soli
  • antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej
  • nić dentystyczną
  • 1/2 szklanki ciepłej wody
  • szczoteczkę do zębów

Zabieg wykonujemy w następujący sposób:

Na talerzyku mieszamy ze sobą sodę oczyszczoną oraz sól. Następnie, na zwilżoną szczoteczkę nakładamy powstałą mieszankę. Myjemy nią dokładnie zęby przez ok. 5 minut.

W szklance mieszamy razem ze sobą wodę utlenioną oraz ciepłą wodę. Roztworem płuczemy jamę ustną przez ok. 1 minutę. Po zakończeniu płukania, usta przepłukujemy czystą wodą.

Następnie czyścimy przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej. Uważamy, żeby nie podrażnić dziąseł, skupiając się jednocześnie na usuwaniu kamienia nazębnego.

Na samym końcu przepłukujemy dokładnie całą jamę ustną za pomocą antyseptycznego płynu do jej higieny. Zabieg stosujemy nie częściej niż raz w tygodniu.

Dzięki tej metodzie, w skuteczny sposób pozbędziemy się kamienia nazębnego oraz wybielimy nasze zęby. Dodatkowo zapobiegnie on powstawaniu różnego rodzaju zapaleń w naszej jamie ustnej, a nasz uśmiech będzie zawsze piękny i zdrowy!