Mary Walls Penney to młoda amerykańska pielęgniarka, która w swojej codziennej pracy zajmuje się pacjentami chorymi na demencję i chorobę Alzheimera. Pewnego dnia, podczas zakupów w hipermarkecie, wdała się w dyskusję z kasjerką.

Pracująca przy kasie kobieta zauważyła logo domu opieki na bluzie Mary. Spytała ją, czym się tam zajmuje. Kiedy odpowiedziała, że jest pielęgniarką, kasjerka była w szoku.

Spytała ją: „Jak to, pracujesz w domu opieki? A co o twoich kolorowych włosach i tatuażach myślą twoi pacjenci?!” Po chwili spytała stojącą tuż za Mary staruszkę, co ona sądzi o jej wyglądzie. Kobieta odpowiedziała, że jest jej to zupełnie obojętne.

Po powrocie do domu, zdenerwowana pielęgniarka opublikowała na swoim Facebooku następujący wpis:

„Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek moje kolorowe włosy przeszkodziły mi w ratowaniu życia moich pacjentów. Moje tatuaże nigdy nie przeszkodziły moimi pacjentom w trzymaniu mojej dłoni, kiedy płakali i byli przerażeni, bo choroba powoli zabierała im wspomnienia. Moje kolczyki nigdy mi nie przeszkodziły w wysłuchaniu historii i ostatnich życzeń moich umierających pacjentów. Kolczyk w moim języku jeszcze nigdy mi nie przeszkodził w dodawaniu im otuchy i rozmowie z nimi lub ich rodziną…

Dlatego proszę, jeśli możecie, to wytłumaczcie mi, bo tego nie rozumiem, w jaki niby sposób mój wygląd razem z moim pozytywnym nastawieniem, wielkim sercem i szerokim uśmiechem, ma być w stanie przeszkadzać mi w wykonywaniu moich obowiązków?”

List Mary poruszył internautów i do tej pory został udostępniony już ponad 240 tys. razy. Pod postem pielęgniarki znalazło się także wiele słów otuchy oraz wsparcia dla jej dzielnej postawy.

To może Cię zainteresować:  93-latka została aresztowana za to, że zalegała z czynszem w domu starców. Wyniesiono ją w kajdanach.

Pamiętajmy, aby nigdy „nie oceniać książki po jej okładce”. Czy to, że ktoś różni się od nas ma oznaczać, że jest od nas gorszy? Absolutnie NIE! Wszyscy jesteśmy jednakowo wartościowymi ludźmi. I to nie nasz wygląd, płeć, czy też pochodzenie nas określa, ale nasze czyny i to, czym kierujemy się w naszym życiu…