Widząc biegającego po domu pająka, większość ludzi zdecydowanie postanawia się ich jak najszybciej pozbyć. To błąd! Okazuje się bowiem, że są one nieodłączną częścią ekosystemu panującego w naszym domu.

Pomimo ich groźnego wyglądu, zwierzęta te są z natury nie tylko łagodne, ale i bardzo pożyteczne. Pająki żywią się bowiem różnego rodzaju owadami i szkodnikami bytującymi w naszych domostwach.

Strach przed pająkami jest jednak instynktowny i naturalny. Niemalże wszystkie są jadowite, lecz jad większości z nich jest zbyt słaby, by stanowić dla ludzi jakiekolwiek zagrożenie. Wyjątek stanowi Czarna Wdowa i Pustelnik – lecz próżno szukać ich w naszych polskich domach.Warto wiedzieć, że tak naprawdę to my stanowimy o wiele większe zagrożenie dla pająków, niż one dla nas. Jeżeli już spotkamy go na swojej drodze – czy to w domu, czy też na strychu – a nie jest on przez nas mile widziany, to oszczędźmy go i nie zabijajmy. Zamiast tego, spróbujmy go schwytać, na przykład na gazetę, czy też do szklanki i wypuśćmy na zewnątrz. Pamiętajmy, że pająki to także żywe stworzenia, które po prostu chcą żyć.

Nigdy nie zabijajmy napotkanego na naszej drodze pająka – mimo iż nie są to zbyt urodziwe zwierzęta, to są one jednak bardzo pomocne i potrzebne w naszym ekosystemie. Jeżeli jednak nie jest on mile widziany w naszym domu, to po prostu grzecznie go wyprośmy. Taka ciekawostka: Wiedzieliście, że pająki także posiadają serce? Nie? To teraz już wiecie.

To może Cię zainteresować:  Takie wykształcenie ma Jarosław Kaczyński. Zaskoczeni?