Internauci nie kryją swojego oburzenia na wieść o tym, że chrześcijańskie wydawnictwo dopuściło do druku książkę autorstwa Tedda Trippa – „Pasterz serca dziecka”, w której to autor zachęca rodziców do dyscyplinowania swoich dzieci poprzez stosowanie kar cielesnych! Sprawa może trafić do prokuratury.

Jak mówi psycholog Magdalena Komsta, obok tej sprawy nie można przejść obojętnie:

„Wydawnictwo Słowo Prawdy wydało książkę autorstwa Tedda Trippa – „Pasterz serca dziecka”, która promuje bicie dzieci, nawet niemowląt – „za karę”.

W książce możemy przeczytać, że można zastosować przemoc fizyczną wobec dziecka, kiedy to np. nie posprząta swoich zabawek. Radzi także, by wytłumaczyć swojemu dziecku swoją postawę „przywróceniem go do stanu, w którym Bóg obiecuje swoje błogosławieństwo”.Zaznacza także, żeby usunąć z ciała dziecka wszelkie rzeczy, które mogłyby zneutralizować karę, np. pieluchę. Ostrzegają również, aby być rozsądnym w swoich działaniach, gdyż inni są gotowi donieść na policję, że sprawiasz swojemu dziecku lanie.

CO MAM ZROBIĆ TYM RAZEM?W 2018 r. przy Waszym wsparciu wymusiłam wycofanie z rynku szkodliwego poradnika dla rodziców…

Gepostet von Wymagajace.pl – Magdalena Komsta am Mittwoch, 22. Januar 2020

„To jest nieludzkie!” – piszą internauci, nie kryjąc swojego oburzenia. „To sadysta”. „Zamiast bić dziecko, bo nie posprzątało, wystarczy zapytać dlaczego tego nie zrobiło i zaproponować mu pomoc…”. „Za co ma niby dostać lanie dziecko w pieluszce? I jeszcze ją ściągnąć, żeby sprawić większy ból?! Masakra!”. „Poradnik cichego oprawcy.” – to jedne z wpisów, które możemy przeczytać pod postem.

To może Cię zainteresować:  Płacenie abonamentu RTV. Poczta Polska kontroluje auta

Psycholog rozważa złożenie wniosku w tej sprawie do prokuratury. Planuje także wysłać pismo do Rzecznika Praw Dziecka. Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, obiecała podjąć działania w tej bulwersującej sprawie.

Póki co, wydawnictwo opublikowało na swoim portalu społecznościowym informację, że książka będzie tymczasowo wstrzymana w sprzedaży. Być może zostanie ona także wycofana z oferty.

W związku z kontrowersjami wokół książki Tedda Trippa "Pasterz serca dziecka" została podjęta decyzja o tymczasowym…

Gepostet von Słowo Prawdy am Mittwoch, 22. Januar 2020

Przypominamy także, że od 2010 roku, w Polsce obowiązuje całkowity oraz prawny zakaz do stosowania i wymierzania kar cielesnych.

A co Wy sądzicie o tej bulwersującej sprawie? Czy według Was stosownie kar cielesnych wobec dziecka jest najlepszą formą ich wychowania? Czy może jednak najważniejsza jest wzajemna komunikacja, zrozumienie oraz pokazanie dziecku odpowiednich wzorców i zachowań. Koniecznie podzielcie się z nami Waszą opinią na ten temat!