13-latek zmarł po lekcji wychowania fizycznego w Legnicy, ponieważ nauczyciel kazał mu wykonać bardzo niebezpieczne ćwiczenie. Nauczyciel nie przyznaje się jednak do winy.

12 października 2018 roku nauczyciel wychowania fizycznego – Tomasz P. wybrał się wraz z uczniami do Lasku Złotoryjskiego, by tam przeprowadzić lekcję. Jednym z ćwiczeń, jakie mieli wykonać uczniowie było podnoszenie ważącego 100 kilogramów konaru. W pewnym momencie, uczeń o imieniu Kuba, przewrócił się pod ciężarem konaru, który spadł na chłopca jednocześnie go przygniatając. Nauczyciel WF-u został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci chłopca.

Konar zmiażdżył chłopakowi głowę. Mimo, że przeszedł on operację, to jego stan był bardzo ciężki. Kuba zmarł po 2 tygodniach od feralnej lekcji wychowania fizycznego.Jak podaje prokuratura: „Oskarżony był zobowiązany do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa na lekcji, tymczasem dowody wskazują, że polecił im wykonać niebezpieczne, nierozpoznane ćwiczenie. Bez jakiegokolwiek instruktażu, co do sposobu jego wykonania, bez asekuracji w czasie ćwiczeń, a także bez uwzględnienia różnego poziomu rozwoju fizycznego dzieci.

Po trwającym ponad rok śledztwie, prokurator Lidia Tkaczyszczyn jest przekonana, że doszło do zaniedbań ze strony Tomasza P., który kazał wykonywać nieznane, niezatwierdzone jako rekomendowane osobom w tym wieku ćwiczenie. Jak podkreśliła: „Prokurator oskarża Tomasza P., nauczyciela WF-u, o bezpośrednie narażenie 10 uczniów, którzy pozostawali pod jego opieką na lekcji WF-u, na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślne doprowadzenie w czasie wykonywania poleconego przez niego ćwiczenia do obrażeń, które skutkowały zgonem 13-letniego ucznia i doprowadzenie do lekkich obrażeń ciała u drugiego chłopca.

To może Cię zainteresować:  Nawet 1300zł dla matek co miesiąc! Wiele Polek nie wie, że należą im się środki! Oto warunki!

Bycie nauczycielem to niezwykle odpowiedzialny zawód. Niestety, Tomasz P. najwyraźniej nie zdawał sobie z tego sprawy. Teraz poniesie tego konsekwencje.