Ryshell Lynch jest młodą mamą z Florydy. Pewnego dnia postanowiła ona opublikować na swoim Facebookowym profilu post poruszający temat zajmowania się domem oraz macierzyństwa. Kobieta nie spodziewała się, że wywoła on taką burzę.

Ryshell jest bezrobotna. Całe dnie zajmuje się opieką nad dziećmi i dbaniem o swój dom. Z roku na rok coraz bardziej przeszkadzały jej stereotypy związane z tym, że kobiety takie jak ona nic nie robią, tylko siedzą w domu. Zdecydowała się ona wrzucić do sieci post na ten temat. Miał postać wyimaginowanej rozmowy męża niepracującej kobiety z psychologiem. Jego podsumowanie brzmiało następująco:

Tak wygląda codzienność wielu kobiet na całym świecie. Zaczyna się rano, a kończy późno w nocy… I o nich mówi się, że “nie pracują”?! Za bycie gospodynią domową nie dostaje się dyplomów, ale to one odgrywają kluczową rolę w każdym życiu rodzinnym! Doceniajcie swoje żony, matki, babcie, ciotki, siostry, córki… Ich poświęcenie jest bezcenne.

Wbrew pozorom, post ten nie spotkał się wyłącznie z poparciem. Pojawiło się pod nim sporo słów krytyki. Pracujące kobiety zwracały się do Ryshell następującymi słowami:Mam dosyć takich wpisów. Nikt głośno nie mówi o matkach, które robią dokładnie to samo co matki, które nie pracują, ale poza tym mają pracę na pełen etat. To o wiele bardziej imponujące.

A Wy jak uważacie? Czy według Was kobieta, która zajmuje się dziećmi oraz domem zasługuje na uznanie? Czy może jednak „siedzi” ona po prostu w domu i nic nie robi? Faktem jest jednak to, że kobiety, które wypełniają „tylko” domowe obowiązki, często są z tego powodu piętnowane. Czy jednak słusznie? Koniecznie podzielcie się z nami Waszą opinią na ten temat.

To może Cię zainteresować:  PILNE: Kierowcy w Polsce otrzymają unikalny identyfikator. Będzie im potrzeby, aby zatankować paliwo w całym kraju