Większość miłośników kwiatów wprost uwielbia storczyki. Bardzo często mamy jednak problemy z ich prawidłową pielęgnacją. Okazuje się, że istnieją bardzo proste sposoby, dzięki którym przy niewielkim wysiłku, będziemy mogli dłużej cieszyć się ich pięknymi kwiatami.

Poznajcie ten niesamowity sposób, który pozwoli Wam zdecydowanie przedłużyć kwitnienie Waszych storczyków oraz sprawi, że będą miały o wiele więcej kwiatów. Poza tym uchroni je także przed szkodliwymi robakami!

Wyciąg z czosnku posiada wiele składników odżywczych, których potrzebują nasze kwiaty. Stymuluje on nie tylko wzrost roślin, dzięki czemu są silniejsze, ale i również mają o wiele więcej kwiatów.

Do przygotowania nawozu z czosnku będziemy potrzebować:

  • 1 litr wody
  • 3 ząbki czosnku

Sposób przygotowania:

Wodę zagotowujemy w garnku, a po jej ostygnięciu dodajemy do niej trzy, zgniecione ząbki czosnku. Garnek przykrywamy i odstawiamy na całą dobę.

Następnego dnia storczyki moczymy w wywarze przez ok. 20 minut – nie podlewamy nim kwiatów! Następnie wyciągamy je i pozostawiamy do odcieknięcia.

Kwiaty nawozimy wywarem raz w miesiącu. Już zaledwie po dwóch zabiegach będziemy mogli zobaczyć niesamowite efekty tej genialnie prostej kuracji.

UWAGA!

Wywar z czosnku musi być zawsze świeży. Można go przechowywać maksymalnie do 2 dni!

Ten prosty trik sprawi, że Wasze storczyki będą kwitnąć jak opętane. Poza tym wzmocni je i uchroni przed wieloma szkodnikami, które szkodzą roślinom. Koniecznie wypróbujcie ten sposób i podzielcie się nim ze swoimi znajomymi! Gwarantujemy, że efekty Was zaskoczą…