Przedszkolanki spacerowały z grupą dzieci. Zmierzali w kierunku torów, kiedy szlaban był już zamknięty. Opiekunki nie poczekały jednak aż nadjeżdżający pociąg przejedzie, tylko z grupą przedszkolaków przeszły przez tory… Nagranie mrozi krew w żyłach.

Przedszkole, w którym pracowały nieodpowiedzialne opiekunki, znajduje się na obrzeżach Pragi.
Wychowawczynie wraz ze swoimi wychowankami zmierzali na peron. Jak się okazało, spieszyli się na pociąg w kierunku Praga-Smichova. Nie do pojęcia jest, do czego mogło doprowadzić tak nieodpowiedzialne zachowanie przedszkolanek. Naraziły one dzieci na tak ogromne niebezpieczeństwo. O mały włos nie doszło do tragedii..

Na nagraniu widać, jak dzieci są popędzane przez opiekunki, którym śpieszył się tak bardzo, że nie zamierzały czekać aż nadjeżdżający pociąg przejedzie. Naraziły życie małych dzieci oraz swoje, ponieważ pociąg mógł nadjechać w każdej chwili…strach pomyśleć co mogło się stać.

Nagranie z monitoringu udostępniła stacja CT24. Nagranie jest dowodem w sprawie postępowania wobec nieodpowiedzialnych przedszkolanek. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz wykonywania zawodu.

Okazało się, że kamerę zamontowano w tym miejscu zaledwie dwa dni wcześniej. Bardzo możliwe więc, że wychowawczynie o tym nie wiedziały i myślały, że bezkarnie mogą dopuścić się takiego zachowania. Nie wiadomo jednak, czy opiekunki praskiego przedszkola postępowały w ten sposób w przeszłości, zanim kamery zostały tam zamontowane.

Ženy převáděly skupinu dětí přes přejezd kolem spuštěných závor.

VIDEO: Tři ženy převáděly skupinu dětí přes přejezd v Řeporyjích, přestože byly spuštěné závory a blikalo výstražné červené světlo. Případem se od čtvrtečního dopoledne zabývá policie. Záběry celého incidentu byly pořízeny v rámci pořadu Extrémní starosta na MALL.TV.DOPLNĚNÍ: Policie vyslechla ženy, které děti přes přejezd převáděly. Zatím neinformovala o tom, že by je obvinila.

Gepostet von ČT24 am Donnerstag, 6. Februar 2020
To może Cię zainteresować:  Podziękujesz nam za ten trik. Patent zmienia życia