Na rynku pojawił się narkotyk, który wyglądem i zapachem niczym nie odbiega od żelków, które często podajemy dzieciom, bądź też sami się nimi zajadamy.

„Truskawkową żelką” nazwano kryształ krystaliczny. Jest to narkotyk, który potrafi zabić dorosłego, silnego mężczyznę. Metaamfetamina, czyli Strawberry Met to lek znany już od bardzo dawna na rynku narkotykowym.

Kryształ metylowy to narkotyk występujący w postaci maleńkich kryształków. Można przyjmować go na wiele sposobów, doustnie, przez nos, dożylnie ale w większości przypadków po prostu się go pali. Jest to rodzaj narkotyku syntetycznego. Władze nie potrafiły opanować rozprzestrzeniania się go, przez co możemy go dostać w UE jak i na zachodzie. Najgorsze jest to, że po narkotyki często sięgają bardzo młode osoby.Nadużywanie narkotyków może przynieść bardzo silne skutki uboczne nie tylko psychiczne ale także fizyczne, które mogą być nieodwracalne. Często też nadużywanie metylu krystalicznego może doprowadzić do choroby HIV.

W porównaniu do heroiny czy kokainy metyl krystaliczny jest o wiele bardziej niebezpieczny. Może uszkodzić centralny układ nerwowy a także mózg. Uzależnieni często po niego sięgają ze względu na dużo niższą cenę, bo około 80 zł za gram.

To może Cię zainteresować:  Wstrząsające informacje. To wydarzy się przed Bożym Narodzeniem 2022