W listopadzie 2015 Brandie, młoda matka z Kalifornii,  doświadczyła czegoś niezwykłego i odkryła coś, o czym nigdy wcześniej nawet nie myślała. Postanowiła podzielić się tym na Facebooku. Wiadomość szybko obiegła Internet i została udostępniona tysiące razy.

Jest to ważne przypomnienie dla nas wszystkich, a szczególnie dla rodziców małych dzieci. Przeczytaj jej przesłanie, które zdobyło wiele pochwał.

„Dzisiaj przeprowadziłam pewien eksperyment. Obserwowałam, jak moi czteroletni synowie się bawią. Usiadłam w rogu pokoju i zaczęłam liczyć, ile razy spojrzeli w moją stronę, z różnych powodów: żeby sprawdzić, czy widziałam sztuczkę, którą zrobili, czy pochwalam (lub nie) ich zachowanie, jakie są moje reakcje. Zastanawiałam się, czy gdybym korzystała w tym czasie z jakiejś technologii, np. smartfona lub laptopa, to jaką wiadomość bym im przekazała?”

„Moje ukochane aniołki dwadzieścia osiem razy zastanawiałyby się, czy internet jest dla mnie ważniejszy od nich. Dwadzieścia osiem razy moi synowie nie otrzymaliby uwagi, na którą zasługują. 28 razy moje dzieci poczułyby się samotne. 28 razy byłyby przekonane, że ktoś online jest ważniejszy od nich.”„W świecie, w którym potwierdzenie naszej wartości bierze się z ilości naszych fanów, ilości polubień naszych postów; w świecie, w którym zamieniamy czas spędzany z bliskimi na odosobnienie i wysyłanie wiadomości tekstowych z pokoju obok, nawołuję do zmiany.”

„Proszę, odłóżcie na bok technologię i spędzajcie czas z rodziną i przyjaciółmi. Następna generacja polega na Was, byście nauczyli ich zachowywać się, jak dorośli. Nie spędzajcie tyle czasu w mediach społecznościowych, bo nigdy nie wiecie, jaką w ten sposób wysyłacie wiadomość swoim dzieciom”

To może Cię zainteresować:  Anna Moskwa poucza Polaków. "Ja obniżyłam temperaturę w domu do 17 stopni"

Przekaz Brandie jest bardzo prosty, ale równocześnie niezwykle ważny. Nie można się z nią nie zgodzić, szczególnie w kwestii spędzania czasu z bliskimi, którzy są przy nas, zamiast wpatrywania się godzinami w telefon lub komputer.

Przecież nie mamy zbyt wiele czasu, aby docenić naszych bliskich. Post Brandie jest dobrym ostrzeżeniem. Podziel się nim ze swoimi znajomymi.