Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pawła Królikowskiego.
Był znanym aktorem, reżyserem, a przede wszystkim bardzo ciepłą osobą. Zawsze uśmiechnięty, towarzyski i pełen empatii. Przed śmiercią aktor udzielił wywiadu.

Paweł od wielu lat walczył z chorobą, niestety nie udało mu się wygrać. Dla niego zawsze najważniejsza była rodzina. Miał żonę oraz dzieci. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że jest bardzo szczęśliwy, ponieważ mógł cieszyć się obecnością rodziny.
„Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny.” – mówił.

Pomimo pogarszającego się stanu zdrowia był bardzo radosny i pełnił funkcję jurora w telewizyjnym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ekipa telewizyjna również wspierała Pawła w walce z chorobą.

„Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgosia Walewska – oni są wszyscy fantastyczni. Znamy się nie od dziś” – powiedział w wywiadzie.

„Jesteśmy wesołą kompanią, to są naprawdę świetni kumple, rozumiem się z nimi bez słów. W pracy w telewizji nie zawsze spotyka się fajnych ludzi, a ja jestem szczęściarzem. Mam wokół siebie wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej.”- kontynuował Paweł.

To może Cię zainteresować:  Oto paragon z apteki w Grójcu. Widzicie to? Ludzie się oburzyli

W ostatnim wywiadzie aktor opowiedział o swoim życiu prywatnym i walce z nowotworem.
Mówił, że choroba jest wielkim obciążeniem psychicznym, które odbiera komfort życia.

„Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie.”

Niedawno Paweł Królikowski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich.
Prezydent Andrzej Duda dodał wpis na Twitterze, w którym złożył wyrazy smutku z powodu śmierci aktora.