Paweł Królikowski zmarł 27 lutego nad ranem. Od wielu tygodni przebywał w szpitalu na oddziale neurochirurgii. Czuwali przy nim żona, dzieci, przyjaciele. Niestety ziścił się najczarniejszy scenariusz. Teraz na swoim instagramowym profilu syn aktora, Antoni, opublikował starą czarno-białą fotografię ukochanego ojca.

Zdjęcie przedstawia Pawła Królikowskiego z kamerą, wszak właśnie plan i scena były jego pasją, którą zaraził Antka. Przy zdjęciu czytamy:„Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach❤️ Do zobaczenia Tato”

– Nie spodziewałem się tej wiadomości. To dla mnie szokująca sytuacja i nie wiem, co powiedzieć – powiedział Wirtualnej Polsce Maciej Dowbor.

„Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile” – napisała Katarzyna Zielińska.

Paweł Królikowski w maju skończyłby 59 lat. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor zagrał w wielu filmach i serialach, a wielką sympatię widzów zdobył za sprawą serialu „Ranczo”. W ostatnim czasie gwiazdor był także prezesem Związku Artystów Scen Polskich ale rezygnował z tej roli kilka dni przed śmiercią.

To może Cię zainteresować:  Nagranie z Bydgoszczy w sieci. Wszystko stało się jasne

Paweł Królikowski był szczęśliwym mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Doczekali się piątki dzieci: trzech synów (Antoniego, Jana i Ksawerego) oraz dwóch córek (Julii i Marceliny).

Gwiazdor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Aktor tuż przed Bożym Narodzeniem został hospitalizowany. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym i nieustannie mógł liczyć na wsparcie bliskich.