Tadeusz Rydzyk jest polskim duchownym, doktorem nauk teologicznych, nauczycielem akademickim, ale również i przedsiębiorcą.

Do jego przedsięwzięć należą m. in: Radio Maryja, Telewizja Trwam, fundacja Lux Veritatis, oraz wyższa szkoła w Toruniu.
Ojciec Rydzyk rozpoczął również przedsięwzięcie za granicą. Jego biznes natomiast budzi wiele kontrowersji.

Rydzyk wraz z Janem Królem zasiadają w zarządzie kanadyjskiej fundacji. Fundacja ta zajmuje się zbieraniem funduszy na funkcjonowanie Radia Maryja. Fundacja nosi nazwę Family of Radio Maria i została założona w 2000 roku.
Nadawane są programy i audycje radiowe, organizowane wykłady oraz spotkania z wiernymi, a także wydawane są książki.

Fundacja Rydzyka wydaje około 65-80% swojego przychodu w ciągu roku. Przychód liczony jest na setki tysięcy złotych. W 2018 roku przychód wyniósł 234 tysiące dolarów kanadyjskich. Netto to od 2 do 22 tysięcy rocznie.

Rydzyk prowadzi również inne biznesy w Kanadzie. Wraz z Janem Królem zajmują się prowadzeniem spółki Radio Maryja Torun Corporation.
Działania ojca Rydzyka budzą w kraju wiele kontrowersji.

Na temat jego działań wypowiedział się wiceprezydent kanadyjskiej prowincji, Alberta Thomas Lukaszuk:
„Zaskoczyło mnie, że w Kanadzie duchowny może założyć podmioty gospodarcze, które zajmują się zbieraniem pieniędzy. Przecież Kościół zbiera tu pieniądze bezpośrednio, np. na tacę lub poprzez specjalne przedsięwzięcia. A żeby jeszcze zakonnik był we władzach tego typu organizacji poza kościelnej? Tutaj to raczej nietypowe, zwłaszcza jeśli chodzi o księży z obcych krajów”.

To może Cię zainteresować:  Oto prawdziwi królowie "parawaningu". Zdjęcie z Mielna podbija sieć

Lukaszuk uważa, że instytucja Kościoła nie ma wpływu na środki zgromadzone przez fundację.
Polityk był zaangażowany w wysłanie listu do papieża Franciszka o ukrócenie działalności Tadeusza Rydzyka. Wierni nie popierają działań duchownego i twierdzą, że działa on wbrew katolickim zasadom. Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków.