Sezon zimowy to sezon najczęstszych przeziębień i gryp. Każdy kto zachoruje wie jak choroba potrafi osłabić jego organizm i szuka najróżniejszych sposobów, aby szybko uporać się z chorobą. Nie wszystkie jednak okazują się trafne.

Dawniej najlepsze sposoby na szybkie postawienie na nogi miały babcie i do dziś są one niezawodne!

Babcie zawsze sięgały najpierw po naturalne leki dane od matki natury nim zdecydowały się na wzięcie antybiotyku. Dzięki temu, że unikały go jak ognia nie tylko zaoszczędziły pieniądze ale z pewnością zdrowie, ponieważ jak każdy wie mają one pozytywne efekty działania, ale dużo skutków ubocznych.

Dziś zdradzimy wam sekret babć, który powinien znać każdy, a sekretnym jego składnikiem jest Liść Laurowy.

Liść laurowy (nazywany też bobkowym) ma mocny zapach i jako przyprawa wykorzystywany jest w kuchni. Niewiele osób jednak wie, że ma on również działanie przeciwzapalne i w medycynie stosowany jest od dawna w formie sproszkowanej lub jako olejek eteryczny.

Nasze babcie dobrze wiedziały o jego dobroczynnym działaniu i w przypadkach silnych przeziębień lub grypy sięgały po domowy lek przygotowany z tej rośliny.

Jak go zrobić? Nic prostszego!

Przygotowanie :

Zalej 10 listków 70-procentowym alkoholem i odstaw na jeden dzień. Po 24 godzinach przelej wszystko do 0,5 litra oliwy z oliwek i delikatnie podgrzej (nie wolno doprowadzić do wrzenia!). Gdy mieszanka ostygnie smarujemy nią bolące miejsca. Powtarzamy kilka razy dziennie.

To może Cię zainteresować:  Małpia ospa w Europie. Pierwszy kraj wprowadza kwarantannę

Drugi sposób jest z użyciem cukru:

Przy przeziębieniu i grypie we znaki daje się również kaszel. Okazuje się, że i na to pomoże liść laurowy.

15 liści zalej 250 ml soku z cytryny i 500 g cukru. Całość gotuj na wolym ogniu około 1 godzinę. Po tym czasie otrzymasz gęsty syrop. Wystarczy wybrać liście i zażywać 1 łyżkę syropu dziennie. Przechowuj w lodówce.

Koniecznie podziel się tym artykułem ze znajomymi, z pewnością nie raz im się przyda i serdecznie podziękują ci za informację, która szybko postawi ich na nogi 😉