Chińscy naukowcy mają dowody na to, że ryzyko zakażenia koronawirusem może mieć związek z grupą krwi. Badania pokazały, które grupy krwi są są bardziej narażone na zakażenie wirusem choroby Covid-19 – informuje RMF FM.

Grupa krwi ma związek z ryzykiem zarażenia koronawirusem – o ustaleniach naukowców z Chin informuje RMF FM.

Według publikacji zamieszczonej przez medRxiv i przytoczonej przez RMF FM, grupa krwi jest ważnym czynnikiem decydującym o ryzyku zarażenia wirusem.Badacze z Wuhan i Shenzen uważają, że istnieje związek między grupą krwi a ryzykiem zakażenia koronawirusem. Badania przeprowadzono na grupie ponad 2100 pacjentów z kilku szpitali w Wuhan i Shenzen. Najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem miało grupę krwi A. W następnej kolejności były grupy AB oraz B. Najmniej wśród hospitalizowanych z powodu koronawirusa było pacjentów z grupą 0.

Według naukowców najczęściej chorują osoby z grupą krwi A.

Osoby z grupą krwi A zdaniem badaczy z Chin chorują częściej niż te z grupą AB oraz B. Osoby z grupą O chorowały rzadziej, są odporniejsi na zarażenie – podaje RMF FM.

Dodatkowo z badań chińskich naukowców wynika, że nie ma związku między płcią oraz wiekiem pacjenta a ryzykiem zarażenia.

WAŻNE!!!
Wyniki badań są wstępne i niepotwierdzone, nie powinny na razie stanowić rekomendacji dla szpitali. Wskazują jednak na korelację między grupą krwi a ryzykiem zarażenia – czytamy w informacji.

To może Cię zainteresować:  Pogoda znów zaskoczy. Eksperci już wszystko wiedzą