12-letnia dziewczynka zaginęła 21 czerwca. Okazało się, że została uprowadzona. Matka dziewczynki odnalazła ją po kilkunastu godzinach. W tym czasie jednak zdarzyło się coś przerażającego.

12-latka z plemienia Emberá (rdzenna ludność Kolumbii) zamieszkiwała tereny rezerwatu w Santa Cecilia, w gminie Pueblo Rico. Została uprowadzona przez siedmiu żołnierzy, gdy niedaleko ich obozu zbierała agawę.Żołnierze przetrzymywali dziewczynkę i gwałcili ją przez 17 godzin. Mężczyźni byli rekrutami z batalionu San Mateo i odbywali obowiązkową służbę wojskową.
Wszyscy są w wieku od 18 do 22 lat. Przyznali się do winy. Grozi im do 30 lat pozbawienia wolności.

W Kolumbii 18 czerwca przyjęto nową ustawę, na mocy której osoby oskarżone o przestępstwa seksualne na dzieciach mogą zostać skazane nawet na dożywocie.
Prezydent Kolumbii Ivan Duque przyznał, że będzie starał się, by żołnierze, którzy dopuścili się gwałtu byli osądzeni według nowego prawa.

W Kolumbii co trzecia kobieta pada ofiarą gwałtu. Większość z ofiar jest nieletnia. Według najnowszych danych z Kolumbii, w pierwszych miesiącach 2020 roku przemocy seksualnej doświadczyło tam 5800 osób poniżej 18 roku życia.

To może Cię zainteresować:  Nawet 1300zł dla matek co miesiąc! Wiele Polek nie wie, że należą im się środki! Oto warunki!