Informacje o koronawirusie w Polsce

Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce! Liczby są przerażające i ciągle rosną.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 17 171 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2380), lubelskiego (1768), kujawsko-pomorskiego (1734), łódzkiego (1670), śląskiego (1493), małopolskiego (1480), podkarpackiego (1241), pomorskiego (1020), wielkopolskiego (843),zachodniopomorskiego (711), podlaskiego (644), warmińsko-mazurskiego (539), dolnośląskiego (524), opolskiego (461), lubuskiego (401) i świętokrzyskiego (262). Z powodu COVID-19 zmarło 20 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 132 osoby.Liczba zakażonych koronawirusem: 379 902/5 783 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Przedszkola i podstawówki 1-3 zostają w takim trybie nauczania jaki był

Piątkowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego wyjaśniła kwestię tego, jak wyglądać będzie edukacja w polskich szkołach w kolejnych tygodniach. Zdalne nauczanie pozostanie w tych placówkach, które do tej pory prowadziły lekcje w tym trybie.

Rząd nie zdecydował się jednak na to, by zdalne nauczanie wprowadzić też w klasach I-III szkół podstawowych. Nauczanie zdalne nie będzie też dotyczyć dzieci w wieku przedszkolnym.

Jutro zapowiedziany jest paraliż całego kraju

Protestujący zapowiadają kolejne blokady ulic. Trzeba spodziewać się utrudnień na drogach. Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (OSK) pojawił się pilny komunikat.

W niedzielę na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawił się pilny komunikat. Z jego treści wynika, że na poniedziałek zapowiedziane są kolejne blokady ulic. Polacy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

— W poniedziałek BLOKADY. Tam, gdzie możecie, tam, gdzie jesteście, tak jak czujecie. Dotkliwie. Do skutku. Co poniedziałek! — napisano we wpisie.

Z wydarzenia w mediach społecznościowych wynika, że blokady rozpoczną się o godzinie 16.00. Czyli podobnie jak to miało miejsce tydzień temu. – źródło lelum.pl , facebook

Od wtorku duże zmiany dla Polaków

Praca zdalna to już nie tylko zalecenie, ale i obowiązek. Premier Mateusz Morawiecki mówił o nowym nakazie dla administracji publicznej.

Nakaz ma objąć wszystkich pracowników administracji publicznej. Premier zaapelował też do przedsiębiorców sektora prywatnego, by także – w miarę możliwości-  wysłali pracowników do domów.

Wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, muszą pracować zdalnie – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Musimy zerwać ten łańcuch zakażeń. Musimy ograniczać jakiekolwiek kontakty międzyludzkie i wprowadzić pracę zdalną. To nakaz dla administracji publicznej i apel do przedsiębiorców

– Rozporządzenie zasadniczo wprowadzi pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważni kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w sprawach pomocy obywatelom, ich bieżącej, egzystencjalnej obsługi w zakresie podstawowych usług publicznych oraz innych ważnych spraw, których załatwienie w sposób zdalny nie jest możliwe – podkreślono w oświadczeniu.

Świetne wiadomości przekazał Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał w niedzielę polecenie prezesowi NFZ, by każda osoba z personelu medycznego walcząca z Covid-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzymała o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego.

Polecenie obowiązuje od momentu podpisania, czyli od niedzieli. – Od dziś nie ma żadnych niejasności. Po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19 – powiedział Niedzielski.

– Wydane przeze mnie polecenie jest docenieniem wagi personelu medycznego mierzącego się z zakażeniami koronawirusa – podkreślił minister.

Stan wyjątkowy zostanie wprowadzony w Polsce?

Media obiegły nieoficjalne informacje o tym, że polski rząd planuje wprowadzenie w najbliższym czasie w kraju stanu wyjątkowego lub klęski żywiołowej. Taka decyzja miałaby pomóc w walce z dynamicznie rozwijającą się pandemią koronawirusa, która codziennie dotyka kolejne tysiące mieszkańców Polski.

Stan wyjątkowy w Polsce to jeden ze stanów nadzwyczajnych, który może zostać wprowadzony i który niesie za sobą ogromne konsekwencje dla obywateli i wielu instytucji. Może nieść za sobą ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela. Taki stan może trwać maksymalnie 150 dni.

Nieoficjalne doniesienia medialne skomentował szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski, który pojawił w piątek rano jako gość w radiowej Trójce. Polityk stanowczo zaprzeczył, jakoby rząd miał w planach podjać taką decyzję.

– Nie ma planów ani założeń o stanie wyjątkowym […] Stan wyjątkowy wiązałby się z mnóstwem innych ograniczeń, nie tylko w sferze społecznej i gospodarczej – przekazał w Polskim Radiu Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Białoruś zamyka granice z Polską

Granica z Polską od dziś zamknięta. Państwowy Komitet Graniczny na swojej stronie internetowej, w sobotę 31 października, opublikował oświadczenie w sprawie. Jak się okazuje, od 1 listopada na terytorium sąsiadującego z nami państwa, będą mogły wjechać jedynie wybrane osoby. Zapadła ostateczna decyzja.

 – Białoruś od 1 listopada zamyka wjazd na swoje terytorium obywateli innych państw i bezpaństwowców – przekazał Państwowy Komitet Graniczny w sobotę 31 października.

Jak się okazuje, Białoruś podjęła ostateczne kroki, tym samym zostanie zamknięta granica nie tylko z Polską, ale i innymi państwami. Jak podkreślono, celem jest zapobieżenie rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem, a zakaz dotyczy drogowych i kolejowych przejść granicznych, punktów uproszczonego ruchu granicznego oraz przejść w portach rzecznych.

Pilny apel ministerstwa zdrowia

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie na Twitterze opublikowało bardzo ważną informację. Do zasady DDMA dodano kolejny punkt. 

– Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa: Dystans, Dezynfekcja Maseczka, Aplikacja Stop Covid, Wietrzenie pomieszczeń – przekazał resort zdrowia, przypominając, że chroniąc siebie, chronimy innych. 

Wietrzenie pomieszczeń jest ważne w walce z koronawirusem, ponieważ w zamkniętych pomieszczeniach często dochodzi do transmisji wirusa, który długo utrzymuje się w powietrzu, a dobra wentylacja może skutecznie chronić nas przed zakażeniem.

– Wirus może się unosić w powietrzu nawet trzy godziny w pomieszczeniu, w którym przebywała osoba chora na Covid-19. Jeżeli wietrzymy pomieszczenia, to dosyć szybko niwelujemy stężenie wirusa – mówił w Programie 1 Polskiego Radia specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog dr Piotr Gryglas. 

Kościół zamknięty, pilna decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju.

Do 3 listopada włącznie w kościele Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju nie będą sprawowane msze święte ani nabożeństwa. Świątynię zamknął biłgorajski sanepid po tym, jak u tamtejszego proboszcza stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Duchowny trafił do szpitala, pozostali kapłani objęci zostali kwarantanną. Wierni proszeni są, by w tym czasie korzystać z mszy świętych i sakramentów w pozostałych parafiach Biłgoraja.

Na stronie internetowej parafii pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju pojawił się oficjalny komunikat w sprawie. Duchowni zwrócili się do wiernych z jedną prośbą. 

– Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju nasz kościół zostaje zamknięty do 3 listopada włącznie, a księża objęci kwarantanną. Prosimy w tym czasie korzystać z Mszy Św. i sakramentów w pozostałych parafiach Biłgoraja – przekazano.

– Zamówione intencje zostaną odprawione w tych dniach, na które były przyjęte – bez udziału wiernych. Prosimy o modlitwę za nas. Wasi Duszpasterze – czytamy.

Anglia dołącza do listy państw, które zdecydowały się na wprowadzenie całkowitego lockdownu

Stało się. Anglia dołącza do listy krajów, które wprowadziły całkowity lockdown przez pandemię koronawirusa na świecie. Wbrew przewidywaniom, ma on potrać dłużej niż sądzono. Będą poważne ograniczenia i wysokie kary za złamanie zasad. Decyzję ogłosił premier Boris Johnson.

W sobotę, 31 października, liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii przekroczyła okrągły milion. To zmusiło premiera Borisa Johnsona do podjęcia dramatycznej decyzji o wprowadzeniu lockdownu na terenie Anglii z powodu zagrożenia pandemią koronawirusa. Nowe, ostre obostrzenia wejdą w życie od czwartku, 5 listopada. Całkowity lockdown w Anglii potrwa dłużej niż przewidywano, bo aż do 2 grudnia. Tę decyzję ogłosił brytyjski premier Boris Johnson. Jakie zasady będą obowiązywać? Premier przekazał, że ludzie mogą wychodzić z domów tylko w wyjątkowych przypadkach – większość musi pozostać w domach. Osoby z różnych gospodarstw domowych nie mogą się spotykać w zamkniętych pomieszczeniach. Zamknięte zostaną także puby, kluby, bary i restauracje, a nawet sklepy! Jedynym wyjątkiem są sklepy sprzedające artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność. – źródło polsatnews.pl

Czy to oznacza, że Polska w najbliższym czasie też zdecyduje się na taki krok? Co o tym myślicie?

Cmentarze w tym mieście pozostają otwarte – nagły komunikat prezydenta miasta

– Bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – mówi prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Zapewnia także, że Straż Miejska nikogo nie ukarze mandatem za wejście na teren nekropolii.

W piątek 30 października wydano rozporządzenie, które w §28a mówi: “Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.”

Obowiązuje więc zakaz wstępu na cmentarze, chyba że idziemy na pogrzeb lub czynności z nim związane. Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy.

– Odpowiadając na liczne pytania w tej sprawie informuję, że bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach

– napisał na Facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

– Bramy cmentarzy w Przemyślu pozostaną otwarte – napisał prezydent miasta, Wojciech Bakun. Jak przekazał w swoim komunikacie, rozporządzenie wydane przez rząd nie obliguje do tego, by bramy pozostały zamknięte, ponieważ istnieje możliwość uczestniczenia w pogrzebach oraz czynnościach z nimi związanych. Jak zapewnił, żaden z mieszkańców, którzy zdecydują się odwiedzić cmentarze, nie zostanie ukarany mandatem przez straż miejską.

Władze Austrii decydują się na całkowity lockdown!

Lockdown całkowity stał się faktem. Władze Austrii zdecydowały się na wprowadzenie najwyższego rygoru obostrzeń. Oznacza to, że nastąpi całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z pandemią COVID-19. 

Austria ogłosiła nowe obostrzenia. Lockdown ma obowiązywać od wtorku.

Nowe obostrzenia dotyczą między innymi wprowadzenia godziny policyjnej i zamknięcie restauracji z wyjątkiem dostaw na wynos. Obostrzenia zostaną wprowadzone ponieważ, jak twierdzi austriacki rząd liczba zakażeń jest wysoka i może zagrozić stabilności systemu zdrowia. 

Ograniczenia, w tym godzina policyjna od 20:00 do 6 rano będzie obowiązywać od wtorku, powiedział kanclerz Sebastian Kurz na konferencji prasowej, dodając, że sklepy pozostaną otwarte. Zakłady przemysłowe i pracy będą kontynuować działalność jak dotychczas. 

PiS wycofuje się z kolejnej obietnicy

Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z pomysłu dodatku w wysokości 100 procent pensji dla wszystkich medyków. Partia rządząca już złożyła nowelizację ustawy, która nie weszła jeszcze w życie. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wyrazili oburzenie i sprzeciw wobec tego projektu. “To skandal” – stwierdził szef Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk.To może Cię zainteresować:  Pokłóciła się z mężem i wybiegła z domu zostawiając dzieci. Po 2 dniach otrzymuje list…

To może Cię zainteresować:  2 zakonnice po powrocie z afrykańskiej misji odkryły, że są w ciąży.

Minionej nocy posłowie głosowali nad poprawkami zgłoszonymi przez Senat. Poparli pomysł dodatku, ale bardzo szybko się z niego wycofali. I chociaż podkreślają, że dodatkowe pieniądze trafią do medyków, to jednak będą one przysługiwały wyłącznie tym skierowanym do walki z pandemią koronawirusa.To może Cię zainteresować:  Wszyscy goście weselni zobaczyli nagranie z panną młodą w roli głównej, jak uprawia seks z innym. Według niego to był najlepszy sposób na zemstę za zdradę.To może Cię zainteresować:  JASNOWIDZ JACKOWSKI WIE CO STANIE SIĘ W POLSCE W NAJBLIŻSZYM CZASIE!! PRZERAŻAJĄCA WIZJA! [PILNE]

Pomysł jednak porzucili, a w uzasadnieniu projektu wprost piszą, że pozostawienie dodatku dla wszystkich medyków doprowadziliby do katastrofy budżetu, bo kosztowałyby 40 miliardów złotych – wyjaśnia Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości. 

W środę w przerwie drugiego dnia obrad prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) zwołał Konwent Seniorów.

Marszałek Terlecki poinformował, że poprzednie przepisy mogą zrujnować budżet państwa – przekazał z kolei szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. To może Cię zainteresować:  Jak wygląda prawdziwa kremacja ciała? To video zdradza wszystkie sekrety.

Posłowie PiS złożyli później w Sejmie projekt, którego celem jest – jak wskazano w uzasadnieniu – “konwalidacja błędu”, który miał miejsce podczas rozpatrywania senackich poprawek.

Nowe obostrzenie, obowiązuje od dzisiaj

Od 28 października obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie lotów. Tym razem objęto nim 34 kraje.

Na liście państw, z których samoloty rejsowe nie będą mogły lądować w Polsce, znalazły się 34 kraje. Oznacza to wzrost w porównaniu do ostatniego rozporządzenia – wówczas zakazem objęto 29 kierunków. W uzasadnieniu nowego rozporządzenia podkreślono, że „wykaz został sporządzony na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców według stanu na dzień 19 października 2020 r. przy współczynniku przekraczającym 90”. Z zakazu wyłączone są wszystkie kraje Unii Europejskiej, strefy Schengen, ale także Ukraina i Rosja.To może Cię zainteresować:  Minister zdrowia o zamknięciu gospodarki i Bożym Narodzeniu. Te słowa zszokują wielu Polaków!

Zakaz lotów do Polski – lista

Zgodnie z rozporządzeniem od 28 października na polskich lotniskach nie będą mogły lądować samoloty przylatujące z 34 miejsc na świecie:

 1. Belize
 2. Bośni i Hercegowiny
 3. Czarnogóry
 4. Brazylii
 5. Nepalu
 6. Gruzji
 7. Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego
 8. Bahrajnu
 9. Maroko
 10. Izraela
 11. Kataru
 12. Kuwejtu
 13. Libii
 14. Zjednoczonych Emiratów Arabskich
 15. Albanii
 16. Argentyny
 17. Armenii
 18. Chile
 19. Hondurasu
 20. Iraku
 21. Kolumbii
 22. Kostaryki
 23. Libanu
 24. Macedonii Północnej
 25. Malediwów
 26. Mołdawii
 27. Panamy
 28. Paragwaju
 29. Peru
 30. Tunezji
 31. Zielonego Przylądka
 32. Stanów Zjednoczonych
 33. Omanu
 34. Wspólnoty Bahamów.

To może Cię zainteresować:  FATALNA INFORMACJA DLA MILIONÓW POLAKÓW… NIE BĘDZIECIE ZADOWOLENI! [PILNE]

To może Cię zainteresować:  NAUCZANIE JEDNAK ZDALNE?? ALE… NIE DLA WSZYSTKICH! [PILNE]

Nowe obostrzenie

Od 28 października obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie lotów. Tym razem objęto nim 34 kraje.

Na liście państw, z których samoloty rejsowe nie będą mogły lądować w Polsce, znalazły się 34 kraje. Oznacza to wzrost w porównaniu do ostatniego rozporządzenia – wówczas zakazem objęto 29 kierunków. W uzasadnieniu nowego rozporządzenia podkreślono, że „wykaz został sporządzony na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców według stanu na dzień 19 października 2020 r. przy współczynniku przekraczającym 90”. Z zakazu wyłączone są wszystkie kraje Unii Europejskiej, strefy Schengen, ale także Ukraina i Rosja.To może Cię zainteresować:  Minister zdrowia o zamknięciu gospodarki i Bożym Narodzeniu. Te słowa zszokują wielu Polaków!

Zakaz lotów do Polski – lista

Zgodnie z rozporządzeniem od 28 października na polskich lotniskach nie będą mogły lądować samoloty przylatujące z 34 miejsc na świecie:

 1. Belize
 2. Bośni i Hercegowiny
 3. Czarnogóry
 4. Brazylii
 5. Nepalu
 6. Gruzji
 7. Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego
 8. Bahrajnu
 9. Maroko
 10. Izraela
 11. Kataru
 12. Kuwejtu
 13. Libii
 14. Zjednoczonych Emiratów Arabskich
 15. Albanii
 16. Argentyny
 17. Armenii
 18. Chile
 19. Hondurasu
 20. Iraku
 21. Kolumbii
 22. Kostaryki
 23. Libanu
 24. Macedonii Północnej
 25. Malediwów
 26. Mołdawii
 27. Panamy
 28. Paragwaju
 29. Peru
 30. Tunezji
 31. Zielonego Przylądka
 32. Stanów Zjednoczonych
 33. Omanu
 34. Wspólnoty Bahamów.

To może Cię zainteresować:  FATALNA INFORMACJA DLA MILIONÓW POLAKÓW… NIE BĘDZIECIE ZADOWOLENI! [PILNE]

To może Cię zainteresować:  NAUCZANIE JEDNAK ZDALNE?? ALE… NIE DLA WSZYSTKICH! [PILNE]

Nowe rozporządzenie obowiązuje od 28 października i ma obowiązywać do 10 listopada.To może Cię zainteresować:  LUDZIE UCIEKAJĄ Z DOMÓW – EWAKUACJA W POLSKIM MIEŚCIE!! [PILNE]To może Cię zainteresować:  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO PRZESUNIĘTE! ZNAMY DOKŁADNĄ DATĘ! [ZOBACZ GDZIE]

Czerwona strefa. Zasady

Jakie zasady obowiązują w czerwonej strefie? Sprawdź:

 • limity liczby klientów: dla sklepów o powierzchni do 100 m kw. – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m kw. – 1 osoba na 15 m kw.
 • nauka zdalna
 • limity liczby wiernych w kościołach: 1 osoba na 7 m kw. (dotychczas 1 osoba na 4 m kw.)
 • zgromadzenia do 10 osób
 • całkowity zakaz wesel i styp

To może Cię zainteresować:  Biedny student odrzucony przez dziewczynę z bogatego domu. Przeczytaj co stało się, kiedy spotkał ją 10 lat później.

To może Cię zainteresować:  Głodne, bite i gwałcone. Dzieci umierały przykute do łóżek

To może Cię zainteresować:  Widok grobu Anny Przybylskiej doprowadza do łez.To może Cię zainteresować:  WIADOMO JAK ZGINĄŁ MACIEK ALEKSIUK! JEST NAGRANIE Z MOMENTU WYPADKU!!

Wizja Jackowskiego spełnia się na naszych oczach?

Krzysztof Jackowski przypomniał swoim widzom, że jego wizja dotycząca tego, jakie będzie lato w Polsce się sprawdziła. Teraz nawiązał do kolejnej wizji, która właśnie zaczęła sprawdzać się na naszych oczach. Ta dotyczyła jesieni. Jasnowidz twierdził, że pogoda nie będzie nas rozpieszczać, a nadchodząca jesień w niczym nie będzie przypominała pięknej, złotej, polskiej jesieni, tylko będzie ponura i wręcz paskudna.

– Moim zdaniem w tym roku jesień przyjdzie dosyć szybko. Przewiduję, że chłodniejszy okres zacznie się już we wrześniu. Ochłodzeniu będą towarzyszyć opady deszczu – powiedział Krzysztof Jackowski.

Tak jak przewidywał Krzysztof Jackowski, jesień w tym roku wyjątkowo daje się we znaki. Co chwilę IMGW wydaje ostrzeżenia przed bardzo silnym, porywistym wiatrem, który może zagrażać zdrowiu, życiu czy nawet niszczyć mienie.

Kontrole sanepidu – nawet rodzinne spotkania?

Rząd zaapelował do samorządów o wprowadzenie kontroli w komunikacji miejskiej. Jak dodał Piotr Müller, rzecznik rządu kontrole planowane są także podczas wesel i… imprez rodzinnych.To może Cię zainteresować:  OD JUTRA POWRÓT OBOSTRZEŃ!! DUŻE MIASTA W CZERWONYCH I ŻÓŁTYCH STREFACH [PILNE]

Przede wszystkim apelujemy do samorządów i do wszystkich podmiotów, które prowadzą tego typu sieć transportową, aby podjęły działania kontrolne. Bo to nie jest tylko kwestia kontroli służb państwowych, ale również kontroli służb samorządowych. Kary za nieprzestrzeganie tych przepisów powinien ponieść przewoźnik, który nie dotrzymał limitów, które wynikają z przepisów ustawy.To może Cię zainteresować:  WIRUSOLOG ZDRADZIŁ KIEDY ZAKOŃCZY SIĘ WRESZCIE PANDEMIA! [PILNE]To może Cię zainteresować:  Znaleziono ciało 6-latki, która zniknęła z podwórka. Tragiczny finał.

Rzecznik rządu dodał także, że kontrolerzy będą pojawiać się na weselach i imprezach rodzinnych i sprawdzać przestrzeganie obostrzeń.To może Cię zainteresować:  PRZERAŻAJĄCA WIZJA JACKOWSKIEGO!!! [PILNE]

Czerwona strefa. Zasady

Jakie zasady obowiązują w czerwonej strefie? Sprawdź:

 • limity liczby klientów: dla sklepów o powierzchni do 100 m kw. – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m kw. – 1 osoba na 15 m kw.
 • nauka zdalna
 • limity liczby wiernych w kościołach: 1 osoba na 7 m kw. (dotychczas 1 osoba na 4 m kw.)
 • zgromadzenia do 10 osób
 • całkowity zakaz wesel i styp

To może Cię zainteresować:  Biedny student odrzucony przez dziewczynę z bogatego domu. Przeczytaj co stało się, kiedy spotkał ją 10 lat później.

To może Cię zainteresować:  Głodne, bite i gwałcone. Dzieci umierały przykute do łóżek

To może Cię zainteresować:  Widok grobu Anny Przybylskiej doprowadza do łez.To może Cię zainteresować:  WIADOMO JAK ZGINĄŁ MACIEK ALEKSIUK! JEST NAGRANIE Z MOMENTU WYPADKU!!

Wizja Jackowskiego spełnia się na naszych oczach?

Krzysztof Jackowski przypomniał swoim widzom, że jego wizja dotycząca tego, jakie będzie lato w Polsce się sprawdziła. Teraz nawiązał do kolejnej wizji, która właśnie zaczęła sprawdzać się na naszych oczach. Ta dotyczyła jesieni. Jasnowidz twierdził, że pogoda nie będzie nas rozpieszczać, a nadchodząca jesień w niczym nie będzie przypominała pięknej, złotej, polskiej jesieni, tylko będzie ponura i wręcz paskudna.

– Moim zdaniem w tym roku jesień przyjdzie dosyć szybko. Przewiduję, że chłodniejszy okres zacznie się już we wrześniu. Ochłodzeniu będą towarzyszyć opady deszczu – powiedział Krzysztof Jackowski.

Tak jak przewidywał Krzysztof Jackowski, jesień w tym roku wyjątkowo daje się we znaki. Co chwilę IMGW wydaje ostrzeżenia przed bardzo silnym, porywistym wiatrem, który może zagrażać zdrowiu, życiu czy nawet niszczyć mienie.

Kontrole sanepidu – nawet rodzinne spotkania?

Rząd zaapelował do samorządów o wprowadzenie kontroli w komunikacji miejskiej. Jak dodał Piotr Müller, rzecznik rządu kontrole planowane są także podczas wesel i… imprez rodzinnych.To może Cię zainteresować:  OD JUTRA POWRÓT OBOSTRZEŃ!! DUŻE MIASTA W CZERWONYCH I ŻÓŁTYCH STREFACH [PILNE]

Przede wszystkim apelujemy do samorządów i do wszystkich podmiotów, które prowadzą tego typu sieć transportową, aby podjęły działania kontrolne. Bo to nie jest tylko kwestia kontroli służb państwowych, ale również kontroli służb samorządowych. Kary za nieprzestrzeganie tych przepisów powinien ponieść przewoźnik, który nie dotrzymał limitów, które wynikają z przepisów ustawy.To może Cię zainteresować:  WIRUSOLOG ZDRADZIŁ KIEDY ZAKOŃCZY SIĘ WRESZCIE PANDEMIA! [PILNE]To może Cię zainteresować:  Znaleziono ciało 6-latki, która zniknęła z podwórka. Tragiczny finał.

Rzecznik rządu dodał także, że kontrolerzy będą pojawiać się na weselach i imprezach rodzinnych i sprawdzać przestrzeganie obostrzeń.To może Cię zainteresować:  PRZERAŻAJĄCA WIZJA JACKOWSKIEGO!!! [PILNE]

Czy do imprezy rodzinnej można zaliczyć świąteczne spotkanie podczas Wszystkich Świętych i Wigilii? Tego już rzecznik rządu nie wyjaśnił. Główny nacisk ma być kładziony na to, by liczba osób podczas takich wydarzeń była jak najmniejsza.To może Cię zainteresować:  SKANDAL! Ksiądz wyzwał swoich wiernych od “skąpców i kpiarzy”, po tym jak nie dostał 30 tys. zł na nowe drzwi!