W związku z protestami Trybunału Konstytucyjnego na ulicę wyszło wiele osób, by się temu sprzeciwić. Z sondaży wynika, że aż 70% obywateli popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Policja jest coraz bardziej brutalna i dochodzi do bardzo ostrych interwencji. Na jednym z nagrań widać , jak policjant przewraca na ziemię kobietę, która podczas upadku z impetem uderzyła głową o bruk.

Zdaniem świadków policjant brutalnie popchnął dziewczynę podczas, gdy posłanki Lewicy i prawniczki prosiły policję , by uwolniono ludzi otaczanych przez funkcjonariuszy kordonem.

Filmik został obejrzany przez tysiące ludzi. Większość z nich uważa, że funkcjonariusz powinien zostać zwolniony i to dyscyplinarnie.

Poniżej możemy zobaczyć kolejny filmik, na którym widoczna jest brutalna interwencja:

Uczestniczka pikiety opowiada, że funkcjonariusz, który popchnął kobietę nawet nie przejął się tym, że uderzyła ona głową o bruk. Dopiero po reakcji tłumu zapytał czy nie potrzebuje ona pomocy lekarskiej.

„Biorąc pod uwagę całokształt dzisiejszego zachowania policji absolutnie wykluczam, że to było działanie przypadkowe. Nie wierzę, że funkcjonariusze, podobno wyszkoleni do tego, żeby umieć sobie radzić w takich sytuacjach, mają takie odruchy przypadkiem. Nie chcę nawet pomyśleć, co by się stało, gdyby wzięli do ręki broń. Nikt z nas nie był agresywny. Ludzie próbowali wyciągać z rąk policji swoich najbliższych, przyjaciół. Nikt nie blokował policji, nikt nie próbował prowokować. Były prowokacje tylko ze strony mundurowych, którzy rozdzielali ludzi, próbowali ich wyszarpywać. Starali się zawlec do radiowozu i wywieźć przypadkowe osoby.”- relacjonuje osoba, która była obecna na miejscu zdarzenia.

To może Cię zainteresować:  31-latek powiedział, że jest z Polski. Wtedy pobił go ten człowiek w garniturze

Radca Prawny, mec. Adam Kuczyński twierdzi, że nagranie i relacja świadków wystarczą do tego, aby złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

„Może to zrobić bez względu na to, czy odniosła obrażenia. Na filmie widać, że niewiele brakowało, by uderzyła potylicą o chodnik, co mogło doprowadzić do zgonu. Podobna sytuacja była we Wrocławiu, gdzie podczas protestu jeden z pseudokibiców popchnął kobietę, która upadła na jezdnię o komentarz w tej sprawie prawnika. Żeby w pełni obiektywnie ocenić, trzeba by było też słyszeć, czy policjant wcześniej mówił coś do tej kobiety. W mojej ocenie jego zachowanie wygląda na narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – czyli nie tylko nieuprawnione działanie policjanta, ale wręcz przestępstwo.”