Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Na całym świecie przybywa wielu nowych zakażonych. We Włoszech odnotowano właśnie nowy statystyczny rekord Europy.

Smutne wieści związane z pandemią docierają z Włoch. Stale wzrastająca liczba zmarłych pacjentów spowodowała, że kraj stał się europejskim rekordzistą. Bilans zmarłych w Italii wzrósł w sobotę do 64036. Oznacza to, że liczba zmarłych w wyniku zakażenia jest już wyższa niż w Wielkiej Brytanii.

Sytuacja pandemiczna we Włoszech przypomina tą z wiosny. Aktualne statystyki są łudząco podobne do tych z marca i kwietnia. Od około miesiąca codziennie przybywa 500 lub więcej ofiar śmiertelnych wirusa. Optymizmem nie napawa również liczba zakażonych. Nowych przypadków odnotowuje się więcej niż 9 miesięcy temu.

Sytuacja we Włoszech nie jest najgorsza na świecie. Zdecydowanie najbardziej poszkodowanym przez pandemię krajem są Stany Zjednoczone. Od jej początku zmarło tam 296 tysięcy osób. Gorzej jest również w Brazylii i Indiach. Zanotowano tam odpowiednio 181 i 143 tysiące przypadków.

Włosi liczą na poprawę złej sytuacji pandemicznej. Walka z koronawirusem trwa tam od 23 lutego. Od tamtego przypadku zakaziło się nim 1,81 miliona obywateli Włoch. Mieszkańcy kraju wypatrują nadziei w szczepieniach.

To może Cię zainteresować:  "Władimir Putin" schwytany w Odessie