Amerykańska pielęgniarka jako pierwsza w kraju otrzymała szczepionkę na koronawirusa. Kobieta nie kryła poruszenia. „Czuję, że nadchodzi uzdrowienie” powiedziała z ulgą po zaszczepieniu.

Sandra Lindsay jest pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w USA. Na co dzień kobieta pracuje jako pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii i od miesięcy zajmuje się głównie pacjentami zakażonymi koronawirusem.

„To nie różniło się niczym od przyjęcia jakiejkolwiek innej szczepionki”. Lindsay otrzymała szczepienie w Long Island Jewish Medical Center w nowojorskiej dzielnicy Queens, która była niegdyś epicentrum epidemii COVID-19 w tym kraju.

Czuję dziś nadzieję i ulgę. Czuję, że nadchodzi uzdrowienie. Mam nadzieję, że oznacza to początek końca bardzo bolesnego okresu w naszej historii – powiedziała Lindsay cytowana przez agencję Reutera.

Szczepienie pielęgniarki było transmitowane przez internet. Wszystkiemu przyglądał się gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, który pogratulował Lindsay. Później zamieścił jej zdjęcie na Twitterze z podpisem: „Tak wyglądają bohaterowie”.

Podano pierwszą szczepionkę. Gratulacje USA! Gratulacje świecie – napisał kilka minut po szczepieniu Donald Trump na Twitterze.
Stany Zjednoczone zbliżają się do ponurego rekordu 300 tys. ofiar koronawirusa. W poniedziałek zanotowano ponad 16 mln nowych zakażonych. Lindsay wyznała, że swoim przykładem chce pokazać Amerykanom, że szczepionka jest bezpieczna.

Jeszcze w poniedziałek szczepionka trafi do szpitali w m.in. Kansas i Kentucky. Łącznie w USA rozdysponowanych zostanie na tym etapie 2,9 mln dawek szczepionki. O tym, jak dokładnie będzie ona dystrybuowana, zadecydują władze stanowe.

To może Cię zainteresować:  Miliony wyświetleń. 10-latek zrobił furorę w kilka sekund

Operacja rozwiezienia szczepionki Pfizera to wielkie wyzwanie logistyczne, ponieważ musi ona być przechowywana w temperaturze -70°C. Swoją pomoc w realizacji tego celu zaoferowały duże firmy kurierskie.