Już niebawem Pentagon odtajni informacje na temat UFO. Zapis o podaniu tych informacji do wiedzy publicznej znalazł się w ustawie budżetowej USA na rok 2021. Pentagon ma na to 180 dni.

UFO, czyli niezidentyfikowany obiekt latający, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie musi oznaczać statku kosmitów. UFO to określenie obiektu latającego nieznanego pochodzenia – najprawdopodobniej wysoce zaawansowanej technologii wojskowej państw trzecich. Niezidentyfikowanym obiektem może być także maszyna pochodzenia kosmicznego.Ustawa budżetowa USA na rok 2021 zakłada przeznaczenie funduszy na badania nad UFO. Zobowiązuje ona ponadto Pentagon do ujawnienia raportu na temat UFO, opartego na wiedzy amerykańskiego wojska. Pentagon ma na to 180 dni.

Czym jest UFO ?

Warto jednak dodać, jak definiowane jest UFO, bo nie chodzi tu o kosmitów. UFO to inaczej niezidentyfikowany obiekt latający, którego nie da się podpisać w kategorie ciał niebieskich, czy jakichkolwiek urządzeń wysłanych w kosmos przez człowieka.

Jakie informacje na ten temat posiadamy?

Pierwsze raporty na temat zarejestrowania UFO Pentagon opublikował w kwietniu 2020 roku. Wiadomo, że nagrania były prawdziwe, a obiektów nie udało się zidentyfikować. Wspomniane trzy nagrania pochodzą z 2004 i 2015 roku. Piloci F/A-18 Hornet należących do US Navy nagrali wówczas nietypowo zachowujące się, szybko poruszające się obiekty o owalnych kształtach.

Pentagon tworzy jednostkę specjalizującą się UFO!

Docelowo ma powstać jednolita baza danych na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Zbierane będą w niej informacje od wszystkich organizacji wywiadowczych.

To może Cię zainteresować:  Prąd podrożał w Sędziszowie. O ile? Lepiej usiądźcie

Coraz częstsze doniesienia o UFO pozwalają Amerykanom myśleć, że Chiny, Rosja, Iran czy Korea Północna dysponują nieznanymi technologiami i wiedzą w tym temacie.