Smutne wieści z Watykanu. Zmarł osobisty lekarz papieża, Fabrizio Soccorsi. Miał 78 lat. Jako przyczynę śmierci podano komplikacje po koronawirusie.

Papieski lekarz Fabrizio Soccorsi zmarł w wieku 78 lat. Smutne wieści przekazały w sobotę watykańskie media. Franciszek mianował go swoim osobistym lekarzem w 2015 roku.Lekarz zmarł w klinice Gemelli w Rzymie. Trafił do szpitala z powodu choroby onkologicznej, a przyczyną śmierci były komplikacje spowodowane przez COVID-19.

Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest nasze zdrowie, życie, także życie innych – powiedział w dniu śmierci swojego lekarza Franciszek, cytowany przez PAP.

Fabrizio Soccorsi poza leczeniem papieża miał także inne obowiązki. Zasiadał w komisji lekarskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, która analizuje niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia przypadki uzdrowień, wybrane do procesów beatyfikacyjnych i kanonizacji.

Franciszek ogłosił, kiedy się zaszczepi. Papież w sobotę ujawnił, że zaszczepi się w przyszłym tygodniu. Jeszcze wcześniej watykańskie media ogłosiły, że kampania szczepień rozpocznie się tam w połowie stycznia

To może Cię zainteresować:  Szok! Tyle będzie kosztował karp na święta Bożego Narodzenia! Kupicie?