Informacje o koronawirusie w Polsce


Jak codziennie około godziny 10:30 ministerstwo zdrowia publikuje na twitterze komunikat o tym ile odnotowano nowych zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce. Dzisiaj dane są zaskakująco pozytywne. Olbrzymi spadek liczby zakażonych.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 7 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

mazowieckiego (1046), kujawsko-pomorskiego (718), wielkopolskiego (669), pomorskiego (659), śląskiego (557), dolnośląskiego (527), zachodniopomorskiego (420), warmińsko-mazurskiego (413), łódzkiego (391), lubelskiego (354), małopolskiego (290), podkarpackiego (270), lubuskiego (226), podlaskiego (209), opolskiego (153), świętokrzyskiego (114).

140 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 311 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 496 665/36 443 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

SEKCJA ZWŁOK ZMARŁEGO PO PRZYJĘCIU SZCZEPIONKI!

Pacjent poczuł się źle w dniu podania szczepionki. W dokumentach wskazano, że miał „gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię”, trzy razy wzywano zespół ratownictwa medycznego. Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.
Mężczyzna był ubezwłasnowolniony, dlatego też zgodę na jego szczepienie wydał jego opiekun prawny. – W 2019 r. był hospitalizowany z uwagi na kłopoty z krążeniem – podkreśla Marek Czarnecki, dyrektor placówki. Był też niepełnosprawny intelektualnie. Wiadomo, że 73-latek nie przechodził wcześniej koronawirusa.

W środę odbyła się sekcja zwłok 73-latka. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, powołując się na doniesienia prokuratury, jednoznacznie wykazała ona, że do śmierci mężczyzny nie doszło w wyniku udziału osób trzecich. – Ujawniła też liczne zmiany chorobowe o charakterze przewlekłym – poinformował Radosław Żarkowski, rzecznik prokuratury okręgowej. Biegli wykluczyli wstrząs anafilaktyczny, ponieważ pomiędzy zgonem a podaniem szczepionki minęło 36 godzin.

To może Cię zainteresować:  Jechał pod prąd i tak się to skończyło. Ludzie bronią kierowcy z nagrania

„O przyczynie zgonu mężczyzny mają zdecydować badania wycinków narządów wewnętrznych pobrane w czasie sekcji zwłok. Ostateczne przyczyny śmierci pensjonariusza biegli przedstawią w ciągu trzech miesięcy”

POMOC DLA NAUCZYCIELI? MINISTER EDUKACJI MÓWI WIĘCEJ!

W najbardziej popularnym pakiecie PiS planowane są nowe wytyczne. Popularne „500 plus” mogą dostać także nauczyciele. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podjął decyzję ws. pomocy dla osób, które prowadzą zdalne nauczanie. Chodzi o 500 złotych, które nauczyciele mogą otrzymać od Ministerstwa Edukacji i Nauki na poprawienie jakości nauczania.

Minister podkreślił, że zakup sprzętu będzie objęty przez szeroki katalog różnego rodzaju elektroniki. – W tym katalogu, który dotyczy bonu dla nauczycieli, znajdują się sprzęty, które wymieniliśmy wcześniej, a także te postulowane przez związki i nauczycieli – tłumaczył Przemysław Czarnek i dodał, że MEN będzie podejmował kolejne działania w celu poprawy sytuacji związanej ze zdalnym nauczaniem.

Czy uważacie, że pomoc nauczycielom jest potrzebna w czasach nauczania zdalnego?