Podwyżka 500 plus ma przekonać wyborców, zszokowanych zmianą ustawy aborcyjnej. Posłowie proponują, by świadczenie rodzinne zostało podniesione trzykrotnie.

Posłowie proponują tymczasem, by świadczenie zostało podniesione i to trzykrotnie. Jednak podwyżka nie obejmie wszystkich rodzin. Sprawdź, kogo miałaby dotyczyć. 



1500+ – dla kogo?
500 zł miesięcznie przysługuje obecnie na każde dziecko do 18. roku życia – niezależnie od tego, jakie dochody osiągają rodzice. Świadczenie wychowawcze jest więc powszechne. 

Posłowie z Parlamentarnego Zespołu ds. Planowania Rodziny postulują, by świadczenie podnieść do 1500 zł miesięcznie na dziecko. W ten sposób państwo miałoby pomóc rodzinom z niepełnosprawnym dzieckiem – pisze „Fakt”, który dotarł do oficjalnego pisma w tej sprawie. 

Ma to być odpowiedź na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uniemożliwia aborcję także w sytuacji znacznych wad płodu.

W kontekście wyroku Trybunału należy zwiększyć zaangażowanie państwa w zakresie wsparcia rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci. Proponujemy rozważenie podwyższenia wysokości świadczenia „Rodzina 500+” na rzecz dzieci niepełnosprawnych do kwoty 1500 zł lub alternatywnie zwiększyć wysokość zasiłku pielęgnacyjnego do wysokości 2000 zł – czytamy w stanowisku zespołu.

To może Cię zainteresować:  USA. 29-latka skazana na śmierć. Za to straci życie