Trwająca fala pandemii koronawirusa jest trzecią, w jakiej uczestniczy prof. Krzysztof Pyrć. Lekarz, który od lat prowadzi badania nad koronawirusami, zapowiedział kiedy obecna pandemia może się zakończyć i co czeka nas później.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nie ustępuje. Na całym świecie odnotowano już 113 mln przypadków zakażenia. Zdecydowanie najwięcej miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie pozytywny wynik testu otrzymało 28,5 mln osób.Wiedzieliśmy, że nadejście kolejnego [koronawirusa] to tylko kwestia czasu. Nie wiadomo było jednak, jaki patogen spowoduje zagrożenie i jak bardzo będzie ono poważne – powiedział prof. Krzysztof Pyrć w rozmowie z WP abcZdrowie.

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?

Prof. Krzysztof Pyrć przyznaje, że wirusolodzy liczyli, że koronawirus SARS-CoV-2 będzie wykazywał sezonowość, tak jak poprzednie. Tak się jednak nie stało.

Naukowcy zgadzają się, że nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia pandemia. Według badań, które przytoczył portal WP abcZdrowie, im bardziej człowiek ingeruje w dziką przyrodę, tym ryzyko wzrasta.

Pandemia SARS-CoV-2 w końcu wygaśnie albo samoistnie albo dzięki szczepionce – zapowiedział prof. Pyrć.
Badacz nie ma jednak dobrych wieści. Według niego należy mieć świadomość, że po obecnej nadejdą kolejne epidemie lub pandemie.

To może Cię zainteresować:  Nie tylko usta tak powiększyła. 24-latka wydała 700 tysięcy na operacje