WHO ALARMUJE! LEK NA COVID, KTÓRY KIEDYŚ POLECAŁ DONALD TRUMP NIE DZIAŁA!

We wtorek panel ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) opowiedział się przeciwko zastosowaniu hydroksychlorochiny w leczeniu chorych na koronawirusa. Lek niegdyś zachwalał były prezydent Donald Trump.

Eksperci WHO są zdania, że hydroksychlorochina, która jest lekiem przeciwzapalnym nie powinna być stosowana w celu zapobiegania zakażeniom wirusem COVID-19 i nie ma znaczącego wpływu na pacjentów już zakażonych. Lek niegdyś był okrzyknięty przez byłego prezydenta Donalda Trumpa jako pandemiczny przełom.Na łamach „British Medical Journal” eksperci z WHO piszą, że leku tego nie należy stosować w walce z pandemią i nie warto prowadzić dalszych badań dotyczących terapii z jego użyciem u zakażonych koronawirusem.

Rekomendacja panelu ekspertów opiera się na sześciu badaniach obejmujących ponad 6 tysięcy uczestników.

W marcu 2020 roku ówczesny prezydent USA, Donald Trump, mówił, że hydroksychlorochina może być przełomem w walce z pandemią koronawirusa.

Trump mówił wówczas, że sam ją brał prewencyjnie – pomimo braku rekomendacji Federalnej Agencji Żywności i Leków (FDA) dotyczącej stosowania tego leku w terapii COVID-19.

Teraz eksperci WHO podkreślają, że wyniki badań wskazują, iż „zasoby należy skierować na badania nad innymi lekami, które mogą chronić przed COVID-19”.

WHO zaznaczyła w oświadczeniu, że rekomendacja jest wytyczną dotyczącą potencjalnych leków na COVID-19. Wytyczne, które mogą być aktualizowane w miarę pojawiania się nowych dowodów, mają na celu doradzanie lekarzom i pracownikom służby zdrowia w zakresie leczenia chorób i pomaganie im w podejmowaniu lepszych decyzji.

To może Cię zainteresować:  Pawłowicz szuka sprawców zatrucia Odry. Szybko została sprowadzona na ziemię