Jeśli jakaś osoba ma typowe objawy dla zakażenia koronawirusem, wymaga natychmiastowej izolacji.

Objawy koronawirusa są takie same jak te, które pojawiają się przy grypie. Są to: bóle mięśni, kaszel, duszności, wysoka gorączka. Jest jeszcze jeden objaw koronawirusa, która może występować w pojedynkę, bez żadnych innych objawów. Jest on bardzo niebezpieczny i wymaga natychmiastowej izolacji człowieka.Objawem tym jest anomalia w postaci utraty zmysłu węchu oraz smaku. Objaw ten jest jednym z pierwszych objawów koronawirusa. Trzeba zwracać na niego szczególną uwagę.

„Chcemy ostrzec, ze jest to oznaka infekcji i że każdy, kto traci zapach, powinien się odizolować. Może przyczynić się do spowolnienia transmisji i ratowania życia.”- napisała Claire Hopkins, prezes Brytyjskiego Towarzystwa Laryngologicznego.

Claire Hopkins oraz Nirmal Kumar, przewodniczący ENT UK, grupy reprezentującej brytyjskich lekarzy laryngologów, ostrzegają, by nie wykonywać endoskopii zatokowych, jeśli nie jest to konieczne. Bowiem badanie to może wywoływać u pacjenta kaszel bądź kichanie. To z kolei może prowadzić do zakażenia lekarzy.

American Academy of Otolaryngology informuje, że utrata węchu oraz smaku są szczególnie ważnymi objawami. Zdażało się, że niektóre osoby były zakażone, a miały tylko ten jeden objaw.

„Istnieje coraz więcej dowodów na to, że laryngolodzy należą do grup najwyższego ryzyka, gdy wykonują operacje i badania dróg oddechowych.”

Wielu laryngologów w Chinach poniosło śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

W wielu krajach, osoby chore na COVID-19 miały niedokrwistość.
W Korei Południowej, 30% z 2000 pacjentów zakażonych koronawirusem, chorowało na astmę.

To może Cię zainteresować:  Ciało 16-letniej Małgosi znaleziono zakopane w lesie. Dziewczyna była w ciąży.