Znany prezenter i dziennikarz TVP nie żyje. W piątkowy wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów, a obaj kierowcy zginęli na miejscu. Wiadomo, że oprócz nich, nikt więcej nie ucierpiał. Nie mieli żadnych szans. Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 22.00. Jedną z ofiar jest dziennikarz gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Informację o śmierci, jako pierwsi podali jego redakcyjni koledzy z TVP3. Na Facebooku pojawiło się krótkie pożegnanie i informacja o tym, że Piotr Świąc zginął w wypadku.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz…

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021

Tuż przed śmiercią dziennikarz poprowadził ostatnie w swoim życiu wydanie wieczornej Panoramy. Piotr Świąc zginął w wieku 54 lat. Podobna informacja pojawiła się także na Twitterze stacji TVP Gdańsk.

Piotr Świąc nie żyje. Kim był?
Piotr Świąc od zawsze związany był z Trójmiastem. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. To właśnie z drugim zawodem związał swoje życie. Ukończył wiele zagranicznych staży i kursów przygotowujących do zawodu.

To może Cię zainteresować:  Pocisk leciał w stronę Kijowa. Dodała wpis o 9:03

Był jednym z prowadzących Wiadomości TVP, a przez wiele lat była także gospodarzem porannego pasma w TVP Info. Najwięcej czasu poświęcił na swoją pracę w oddziale TVP3 Gdańsk. Tam można go było zobaczyć w roli prezentera Panoramy oraz Forum gospodarczego.

Dziennikarz pracował także jako wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego. Przez lata swojej pracy zdobył mnóstwo zawodowych wyróżnień. Jest laureatem nagrody Ostrego Pióra przyznawanej przez BBC. Na swoim koncie ma również odznaczenie Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Rodzinie zmarłego dziennikarza składamy kondolencje.