Święta Wielkanocne tuż tuż. Wirusolog Włodzimierz Gut twierdzi, że lepiej będzie jak spędzimy je w mniejszym gronie. Tak będzie bezpieczniej.

Politycy zapowiadają, że tak , jak w ubiegłym roku, będą zachęcać do pozostania w domu. Co prawda w Polsce mamy już zaszczepionych 1,4 mln ludzi, jednak to nie oznacza, że święta będą bezpieczne i wolne od zakażeń.

Prof. Gut twierdzi, że 90% zaszczepionych osób na pewno będzie bezpieczne, jednak prawda jest taka, ze nie wszyscy jesteśmy zaszczepieni. W spotkaniach rodzinnych udział biorę nie tylko seniorzy, którzy, po szczepieniu mogą czuć się bezpiecznie, ale także młodzi, którzy szczepieni jeszcze nie byli, i wtedy te młode osoby mogą się zarazić.

Profesor przypomina, że szczepionka chroni przed śmiercią, oraz przed ciężkim przebiegiem zakażenia, jednak możliwe jest to, aby zaszczepiona osoba się zaraziła i zarażała dalej.

Osoby zaszczepione powinny pamiętać o reżimie sanitarnym. Pomimo wszystko trzeba nosić maseczki oraz zachowywać dystans społeczny.

To może Cię zainteresować:  Wyjawiła mu, co robiła przed pójściem do łóżka. Kobieta skazana na więzienie