77-LATEK BRUTALNIE GWAŁCIŁ 14 LATKĘ! USŁYSZAŁ WYROK!

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał w poniedziałek wyrok ws. Stanisława P. oskarżonego o wielokrotne gwałty na 14-letniej dziewczynce. Koszmar nastolatki trwał ponad rok. Z ustaleń śledczych wynika, że zdarzenia miały miejsce w okresie od lipca 2015 r. do listopada 2016 r.dziewczynka była wielokrotnie gwałcona, podduszana i bita. Oprawca przykładał jej także nóż do gardła. 77-latek stosował wobec nastolatki również groźby. Mówił ofierze, że jeśli nie będzie milczała, to zrobi krzywdę jej matce i spali ich dom. 

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Lublinie skazał mężczyznę na osiem lat więzienia. Dodatkowo ma on zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów przez dziesięć lat.

– Osiem lat pozbawienia wolności to adekwatna kara do bardzo wysokiego stopnia szkodliwości zbrodni zgwałcenia małoletniej – stwierdził sędzia Łukasz Obłoza.

Choć maksymalny wymiar kary za gwałt to 12 lat pozbawienia wolności, to sędzia uznał, że w przypadku 77-latka należy zastosować okoliczność łagodzącą – mężczyzna nie był wcześniej karany, a gwałtu dopuścił się mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim zachowaniem.

Opinię w tej sprawie wydali biegli. – Oskarżony nie jest chory psychicznie. Jest poczytalny, można mu przypisać winę – zaznaczył sędzia Obłoza.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu pod koniec 2019 r. Ze względu na dobro 14-latki proces został utajniony, rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami.

To może Cię zainteresować:  Matka pogrążona w żałobie apeluje do rodziców: uważajcie na te przyprawę. Przez nią zginął mój syn.