Rząd rozważa wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu. Wiąże się to z coraz większą liczbą zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19. Okazuje się, że regionalizacja obostrzeń nie zdaje egzaminu i na Wielkanoc możemy mieć pełny lockdown w całym kraju.

Adam Niedzielski już w czwartek 18 marca ogłosi kolejne decyzje w sprawie obostrzeń. Wydane tego dnia rozporządzenia będą ważne przez kolejne trzy tygodnie, czyli także w czasie Wielkanocy. Wiele osób spodziewa się pełnego lockdownu w całym kraju,

Lockdown na Wielkanoc

Analizy rządowych ekspertów wykazały, że szczyt zakażeń przypadnie na przełom marca i kwietnia 2021 roku. Już teraz kolejne regiony Polski zostają zamknięte i wprowadzane są coraz surowsze zasady. Wkrótce może nadejść pełny lockdown.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród nowych obostrzeń będzie całkowity zakaz przemieszczania się. Może dojść do sytuacji sprzed roku gdy bez przyczyny nie wolno było wychodzić z domu. Złamanie tej zasady było surowo karane wysokimi mandatami.

Inne zasady, które zostaną prawdopodobnie zastosowane, to zamknięcie branż, które obecnie mogą działać. Mowa tu o sklepach, galeriach handlowych i hotelach. Otwarte miałyby pozostać tylko niezbędne instytucje.

Ministerstwo Zdrowia podało, że we wtorek 16 marca odnotowano aż 14 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 293 osoby. Obecnie rygorystyczne obostrzenia panują w województwie: pomorskim, mazowieckim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.

To może Cię zainteresować:  Zostawił żonę, ponieważ się nie goliła i miała cellulit, Po roku spotyka ją na ulicy i jest w szoku!