Turystka przebywająca na wakacjach na Bali miała niezwykłe szczęście. Podczas wypoczynku zrobiła sobie niewinne zdjęcie z uroczą ośmiornicą. Okazało się, że to najbardziej jadowite zwierzę morskie, które może zabić człowieka w ciągu kilku minut.

Użytkowniczka TikToka Kaylinmarie21 pochwaliła się w na platformie zdjęciami i nagraniami ze swoich wakacji na Bali. Dopiero inni internauci uświadomili jej, że naraziła się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Najbardziej jadowite zwierzę świata

Na jednym z nagrań widać jak kobieta trzyma małą ośmiornicę. Polewała ją dodatkowo wodą, aby ośmiornica pełzała po jej dłoniach. Później okazało się, że Kaylin mogła w każdej chwili zginąć. Trzymała w rękach jeden z najbardziej jadowitych gatunków zwierząt morskich na świecie.

Ośmiornica należała do jednego z czterech gatunków hapalochlaeny. Można je rozpoznać po charakterystycznej barwie i niebieskich pierścieniach, które zmieniają kolor kiedy ośmiornica wyczuwa zagrożenie. Chociaż jest mała i niepozorna, to może w krótkim czasie zabić człowieka.

Hapalochlaeny mają w sobie wystarczającą ilość jadu, aby zabić 26 osób w ciągu zaledwie kilku minut. Ich ukąszenia nie są bolesne i ofiara może się nawet nie zorientować, dopóki nie zacznie umierać.

Użytkowniczce TikToka na szczęście nic się nie stało. Powiedziała jednak, że kiedy się o wszystkim dowiedziała, płakała ze szczęścia. To kolejny dowód na to, że dzikich zwierząt najlepiej po prostu nie dotykać.

To może Cię zainteresować:  Randka z mężem-żołnierzem podczas wojny. "Stał się obcym człowiekiem"