Dzisiaj rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Według nieoficjalnych informacji może się wśród nich znaleźć zakaz przemieszczania, a także zamknięcie przedszkoli i żłobków. Ograniczeń nie unikną także kościoły.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że obostrzenia zostaną w najbliższym czasie zaostrzone. O dokładnych wytycznych zostaniemy poinformowani w czwartek.

Nowy zestaw obostrzeń, o których będziemy komunikować najpóźniej w czwartek, obejmie okres dwóch tygodni, czyli tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne i tydzień po świętach – powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek.

Twardy lockdown na Wielkanoc

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczna przypadków koronawirusa w naszym kraju. W związku z tym rząd myśli o powrocie do obostrzeń, które mieliśmy w ubiegłym roku. Wtedy zamknięty był cały kraj i zakazano przemieszczania się w okresie świątecznym.

Jak ustaliła Wirtualna Polska rozważane jest zamknięcie kolejnych punktów usługowych i sklepów. Nieczynny miałyby być markety budowlane i księgarnie. Przemieszczać się będzie można jedynie w gronie najbliższej rodziny. Ponadto rozważane jest ograniczenie liczby klientów w sklepach spożywczych.

Myślę, że jesteśmy bardzo bliscy tego (zakazu przemieszczania się przyp. red). Ale to wynika z rozsądku. Zawsze wszyscy mówimy, że większość ludzi jest rozsądna, bo tych ludzi, którzy wykazują się brakiem rozsądku, żeby nie powiedzieć inaczej, jest stosunkowo niewiele – mówił doradca rząu prof. Andrzej Horban dla TVN.

Kościoły i cmentarze miałyby pozostać otwarte. Niewykluczone jednak, że zostaną tam zastosowane bardziej rygorystyczne ograniczenia.

To może Cię zainteresować:  Morawiecki wrzucił zdjęcie. I się zaczęło. "Ograłeś całą Polskę"