Słoneczne i ciepłe dni tak szybko jak nadeszły, tak szybko mogą odejść. W najbliższym czasie czekają nas spore wahania temperatury – od 17 stopni aż po mróz.

Dane przekazane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jasno wskazują, że wiosna nie nadejdzie tak prędko. Po słonecznej i ciepłej niedzieli przyjdzie znaczne ochłodzenie. Już w poniedziałek temperatura wyniesie 14 st. C, a we wtorek już tylko najwyżej 5.

Załamanie pogody

W ciągu najbliższych dni nie ma co liczyć na słońce. Niebo będzie zachmurzone. A w poniedziałek po południu zacznie padać. Pod znakiem opadów upłynie nam także wtorek.

Według IMGW w niektórych częściach Polski spodziewane są opady śniegu. W okresie od 10 do 15 kwietnia średnia temperatura powietrza wyniesie od 7 do 8 st. C.

Najcieplejszym dniem okaże się niedziela, co będzie mieć swoje odzwierciedlenie w anomalii temperatury powietrza. Jednak już w poniedziałek od zachodu zacznie wkraczać ochłodzenie. Szczególnie chłodno zrobi się od wtorku, a w środę i czwartek ponownie temperatura obniży się znacznie poniżej normy wieloletniej – przekazuje portal fanipogody.pl.

To może Cię zainteresować:  20-latka będzie ukamienowana. Pierwszy taki wyrok od blisko 10 lat