Informacje o koronawirusie w Polsce

Jak codziennie około godziny 10:30 ministerstwo zdrowia publikuje na twitterze komunikat o tym ile odnotowano nowych zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce. Od kilku dni mamy ogromne wzrosty zachorowań!

Oto wpis ministerstwa: (12.04.2021r):Mamy 21 130 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3142), mazowieckiego (2555), wielkopolskiego (2495), dolnośląskiego (2277), małopolskiego (1747), łódzkiego (1300), kujawsko-pomorskiego (1085), pomorskiego (1008) ,podkarpackiego (923), lubelskiego (892), zachodniopomorskiego (824), świętokrzyskiego (659), opolskiego (638), warmińsko-mazurskiego (520), lubuskiego (505), podlaskiego (374). 186 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 175 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 507 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 642 242/60 612 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kłótnia na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka?

Emocje po pogrzebie Krzysztofa Krawczyka nie zdążyły jeszcze opaść, a jego najbliżsi już zaczęli obrzucać się błotem w kolorowej prasie.

Wszystko rozpoczął Marian Lichtman, kompozytor i perkusista zespołu Trubadurzy, który latami występował u boku Krzysztofa Krawczyka. Muzyk na łamach portalu Pomponik.pl żalił się na jego relacje z wdową po Krawczyku, a właściwie zarzucił jej, że nie pospieszyła do niego z wiadomością o śmierci męża.

Z Ewą mamy relacje dyplomatyczne. One są takie oziębione. Jednak nie kłócę się z nią. Nie byłem przez nią poinformowany o śmierci Krzysztofa. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Nie wiem, dlaczego tak się zachowała, ale miała prawo. Ostatnio było dużo stresów, bo nie wiedziała, czy jej mąż przeżyje. Nie chodzi o to, że wybaczam, ale rozumiem to – powiedział

Menedżer Krzysztofa Krawczyka opisał na Facebooku sytuację, do jakiej miało dojść na pogrzebie muzyka. Andrzej Kosmala: „Marian Lichtman dobrze wie, dlaczego żona [Krawczyka] na pogrzebie mu powiedziała: „Zjeżdżaj, robisz wszystko, by zarobić na śmierci mego męża'”.

Od kilku miesięcy z naciskiem na ostatnie dni wydzwania po redakcjach z ofertą wywiadów. Na pogrzebie rozpychał się, by kamera i aparaty fotograficzne jego ujmowały. W ten sposób leczy swoje kompleksy – dodał Kosmala.

Wielka promocja w Biedronce! Klienci mogą dostać bon na 99 zł!

15 kwietnia w Biedronce rusza promocja ”Kupuj Świeże Polskie Produkty”.

Można w niej zgarnąć bon o wartości 99 złotych, który będzie można wykorzystać na zakupy w tych sklepach przez cały maj.

To może Cię zainteresować:  Nie miała wyjścia. Prowadząca "Wiadomości" przeczytała sprostowanie

Sieć w ten sposób zachęca do kupowania polskich produktów i wsparcia producentów świeżej żywości. Akcja potrwa do 30 kwietnia 2021. Dotyczy ona wszystkich sklepów sieci w Polsce.

Można będzie nim zapłacić, jednak bon nie obejmuje niektórych typów towaru. Mianowicie przy jego użyciu nie zapłacimy za papierosy, alkohol, usługi, produkty żywienia początkowego (jedzenie dla niemowląt) i doładowania kart.

Klienci, którzy posiadają kartę Moja Biedronka i wydadzą na świeże polskie produkty w łącznie 499 złotych, otrzymają voucher o wartości 99 złotych do wykorzystania w maju w sklepach Biedronka.

Na zebranie wymaganej kwoty mamy czas do 30 kwietnia!

Promocja dotyczy produktów z kategorii: mięso, ryby, owoce lub warzywa. Kwota zakupów będzie sumowana na karcie Moja Biedronka oraz będzie drukowana na paragonach.

Będziecie korzystać z nowej promocji Biedronki? Pamiętajcie o limicie czasowym!

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Znamy opinie ministra edukacji i nauki.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek twierdzi, że jeśli malejąca tendencja zakażeń się utrzyma, to część uczniów wróci do szkół jeszcze w kwietniu.

Od poniedziałku 19 kwietnia najmłodsze dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Pozostałe restrykcje zostają przedłużone do 25 kwietnia. O decyzjach rządu poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dużą zmianą, którą również przygotował rząd jest możliwość uprawiana sportu na otwartym powietrzu w grupach do 25 osób.

Minister Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Radia Maryja powiedział:

– Każdego dnia jest coraz mniej zakażeń. Ponadto mamy ponad 500 tys. zaszczepionych nauczycieli. Daję nam to podstawę to tego, żeby projektować scenariusze szybkiego powrotu do stacjonarnego nauczania w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych

Jeżeli chodzi jednak o powrót dzieci do szkół, zupełnie inne stanowisko w tej sprawie zabiera wirusolog Prof. Gut.

Ocenił, że to posunięcie było słuszne. Uważa, że większość wychowawców  nauczycieli z tych placówek jest zaszczepionych, a grupy z którymi pracują, są stałe, więc możliwość transmisji wirusa jest ograniczona.

Jeśli jednak chodzi o uczniów – prof. Gut nie widzi na razie szans na ich powrót do szkół.

– Na tę chwilę nie widzę szans, aby otworzyć szkoły i pozwolić na swobodne uczęszczanie starszych dzieci do szkół. Zwłaszcza że obecnie nie chorują już osoby starsze, a pokolenie 40–50-latków – mówił profesor.

Co myślicie o powrocie uczniów do szkół?