Informacje o koronawirusie w Polsce

Jak codziennie około godziny 10:30 ministerstwo zdrowia publikuje na twitterze komunikat o tym ile odnotowano nowych zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce. Od kilku dni mamy ogromne wzrosty zachorowań!

Oto wpis ministerstwa: (12.04.2021r):Mamy 21 130 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3142), mazowieckiego (2555), wielkopolskiego (2495), dolnośląskiego (2277), małopolskiego (1747), łódzkiego (1300), kujawsko-pomorskiego (1085), pomorskiego (1008) ,podkarpackiego (923), lubelskiego (892), zachodniopomorskiego (824), świętokrzyskiego (659), opolskiego (638), warmińsko-mazurskiego (520), lubuskiego (505), podlaskiego (374). 186 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 175 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 507 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 642 242/60 612 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Rosja zapowiada odwet za sankcje nałożone przez USA!

Rosyjskie MSZ wezwało w czwartek na rozmowę amerykańskiego ambasadora Johna Sullivana. Ma to związek z ogłoszonymi przez Stany Zjednoczone nowymi sankcjami wobec Rosji.

 Prezydent Joe Biden podpisał dokument, na mocy którego ze Stanów Zjednoczonych zostanie wydalonych 10 rosyjskich dyplomatów, podejrzewanych o szpiegostwo.

Ponadto 16 Rosjan zostanie objętych sankcjami personalnymi za podejmowanie prób ingerowania w procesy demokratyczne Stanów Zjednoczonych.

Sankcje obejmują 32 podmioty i osoby fizyczne odpowiedzialne za kampanię dezinformacji. Dodatkowo Stany Zjednoczone wraz z Wielką Brytanią, Unią Europejską, Kanadą i Australią objęły sankcjami osiem podmiotów i osób fizycznych związanych z okupacją Krymu.

„Stany Zjednoczone są przywiązane do bezpieczeństwa własnego i sojuszników oraz partnerów. Nasze działania podkreślają przywiązanie do tej podstawowej zasady” – docierają informacje z białego domu.

Oto oświadczenie MSZ:

15 kwietnia 2021 r. do MSZ został wezwany Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorowi wręczono notę dyplomatyczną zawierającą informację o uznaniu za personae non gratae trzech pracowników Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Podstawą takiej decyzji było naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej.

Polska w pełni solidaryzuje się z decyzjami podjętymi w dniu 15 kwietnia 2021 roku przez Stany Zjednoczone dotyczącymi polityki wobec Rosji. Wspólnie podejmowane, uzgodnione decyzje sojusznicze to najbardziej właściwa odpowiedź na nieprzyjazne działania Federacji Rosyjskiej.

Kłótnia na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka?

Emocje po pogrzebie Krzysztofa Krawczyka nie zdążyły jeszcze opaść, a jego najbliżsi już zaczęli obrzucać się błotem w kolorowej prasie.

To może Cię zainteresować:  Anna Moskwa poucza Polaków. "Ja obniżyłam temperaturę w domu do 17 stopni"

Wszystko rozpoczął Marian Lichtman, kompozytor i perkusista zespołu Trubadurzy, który latami występował u boku Krzysztofa Krawczyka. Muzyk na łamach portalu Pomponik.pl żalił się na jego relacje z wdową po Krawczyku, a właściwie zarzucił jej, że nie pospieszyła do niego z wiadomością o śmierci męża.

Z Ewą mamy relacje dyplomatyczne. One są takie oziębione. Jednak nie kłócę się z nią. Nie byłem przez nią poinformowany o śmierci Krzysztofa. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Nie wiem, dlaczego tak się zachowała, ale miała prawo. Ostatnio było dużo stresów, bo nie wiedziała, czy jej mąż przeżyje. Nie chodzi o to, że wybaczam, ale rozumiem to – powiedział

Menedżer Krzysztofa Krawczyka opisał na Facebooku sytuację, do jakiej miało dojść na pogrzebie muzyka. Andrzej Kosmala: „Marian Lichtman dobrze wie, dlaczego żona [Krawczyka] na pogrzebie mu powiedziała: „Zjeżdżaj, robisz wszystko, by zarobić na śmierci mego męża'”.

Od kilku miesięcy z naciskiem na ostatnie dni wydzwania po redakcjach z ofertą wywiadów. Na pogrzebie rozpychał się, by kamera i aparaty fotograficzne jego ujmowały. W ten sposób leczy swoje kompleksy – dodał Kosmala.

Wielka promocja w Biedronce! Klienci mogą dostać bon na 99 zł!

15 kwietnia w Biedronce rusza promocja ”Kupuj Świeże Polskie Produkty”.

Można w niej zgarnąć bon o wartości 99 złotych, który będzie można wykorzystać na zakupy w tych sklepach przez cały maj.

Sieć w ten sposób zachęca do kupowania polskich produktów i wsparcia producentów świeżej żywości. Akcja potrwa do 30 kwietnia 2021. Dotyczy ona wszystkich sklepów sieci w Polsce.

Można będzie nim zapłacić, jednak bon nie obejmuje niektórych typów towaru. Mianowicie przy jego użyciu nie zapłacimy za papierosy, alkohol, usługi, produkty żywienia początkowego (jedzenie dla niemowląt) i doładowania kart.

Klienci, którzy posiadają kartę Moja Biedronka i wydadzą na świeże polskie produkty w łącznie 499 złotych, otrzymają voucher o wartości 99 złotych do wykorzystania w maju w sklepach Biedronka.

Na zebranie wymaganej kwoty mamy czas do 30 kwietnia!

Promocja dotyczy produktów z kategorii: mięso, ryby, owoce lub warzywa. Kwota zakupów będzie sumowana na karcie Moja Biedronka oraz będzie drukowana na paragonach.

Będziecie korzystać z nowej promocji Biedronki? Pamiętajcie o limicie czasowym!