Informacje o koronawirusie w Polsce

Jak codziennie około godziny 10:30 ministerstwo zdrowia publikuje na twitterze komunikat o tym ile odnotowano nowych zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce. Od kilku dni mamy ogromne wzrosty zachorowań!

Oto wpis ministerstwa: (25.04.2021r):Mamy 7 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (1085), mazowieckiego (993), wielkopolskiego (810), dolnośląskiego (786), małopolskiego (602), łódzkiego (496), pomorskiego (356), zachodniopomorskiego (318), kujawsko-pomorskiego (316),lubelskiego (278), opolskiego (268), lubuskiego (206), podkarpackiego (206), świętokrzyskiego (152), warmińsko-mazurskiego (152), podlaskiego (95). 100 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarło 49 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 144 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 758 856/65 415 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów

Nie żyje znany polski aktor

Nie żyje Marcin Król, aktor, reżyser i instruktor teatru „Co się stało?!” w Limanowej. Zmarł w piątek, w wyniku nieszczęśliwego wypadku na budowie. Miał 31 lat.

O śmierci Marcina Króla poinformowała w mediach społecznościowych jego żona Magdalena:

„Drodzy znajomi i przyjaciele Marcina, z przykrością i niewyobrażalnym bólem informuję, że Marcin zmarł dzisiaj w wyniku nieszczęśliwego wypadku i mimo reanimacji. Miał 31 lat, był ojcem dwójki małych dzieci, najwspanialszym mężem. Niestety nie ze wszystkimi mogę skontaktować się osobiście. Dzisiaj o godzinie 18 w naszym domu w Laskowej ( Laskowa 532) odbędzie się różaniec, nasze drzwi są otwarte dla każdego kto razem z nami chce pomodlić się w intencji Marcina. O szczegółach dotyczących pogrzebu będę jeszcze informować”.

Marcin Król zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Spoczywaj w pokoju [*]

Ważny komunikat dla osób zaszczepionych

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o tym, w jaki sposób zasad bezpieczeństwa powinni przestrzegać wszyscy zaszczepieni. Według opublikowanej przez nich infografiki zasady, których musza przestrzegać nie różnią się wiele od tego, czego musieli przestrzegać inni – przede wszystkim chodzi o to, by wciąż chronić tych, którzy zaszczepić jeszcze się nie zdążyli.

To może Cię zainteresować:  Ciało 16-letniej Małgosi znaleziono zakopane w lesie. Dziewczyna była w ciąży.

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo ważny komunikat dla osób zaszczepionych. Resort przypomina, że nawet po przyjęciu szczepionki należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

– Jesteś zaszczepiony przeciw #COVID19? Pamiętaj, że wciąż powinieneś przestrzegać zasad bezpieczeństwa: Dystans, Dezynfekcja, Maseczka. #SzczepimySię – czytamy na Twitterze MZ.

Nagła konferencja, chodzi o szczepionki

W najbliższym tygodniu do Polski dojedzie łącznie mniej o 1,1 miliona szczepionek kilku producentów – powiedział w sobotę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, opóźnienia w dostawach wpłyną na funkcjonowanie punktów szczepień. – Pacjenci mogą zostać poinformowani o przesunięciu terminu szczepienia – zaznaczył Dworczyk. 

– W najbliższym tygodniu do Polski dojedzie łącznie mniej o 1,1 miliona szczepionek kilku producentów. (…) Wpłynie to na już funkcjonujące ponad siedem tysięcy punktów szczepień, w których są realizowane szczepienia, dlatego że w magazynach RARS-u dziś już szczepionek praktycznie nie ma. Punkty realizują na bieżąco dostawy, a tych dostaw niestety kilku nie będzie, bądź zostaną mocno przesunięte. To może się odbić na niektórych punktach w taki sposób, że pacjenci zostaną poinformowani o przesunięciu terminu – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podczas sobotniej konferencji prasowej. 

– Problemy, o których mówimy, nie mają wpływu na rejestrację. Od poniedziałku rozpoczynamy rejestrację po dwa roczniki dziennie. Terminy będą mogły być nieco przesunięte, ale z punktu widzenia pacjenta zapisującego się na szczepienie, będzie to niedostrzegalne – zaznaczył Dworczyk. Jak dodał, „może to wywołać sytuację, że w niektórych punktach pacjenci zapisani na ten tydzień dostaną informację, że ich szczepienie będzie nieco przesunięte”.