Temat obowiązku zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu w ostatnim czasie coraz częściej pojawiał się na politycznej agendzie. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w sprawie zabrał głos minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji.

Dotychczas obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązywał w Polsce od 10 października 2020 roku, niezależnie od tego, czy znajdowaliśmy się na świeżym powietrzu, czy w przestrzeniach zamkniętych.Zwolnione od tej reguły były m.in. dzieci do 4. roku życia oraz osoby przebywające w parkach czy lasach.

Zmiany w przepisach. Maseczki na świeżym powietrzu nieobowiązkowe?
Od kiedy możemy spodziewać się nowych przepisów? W sprawie zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu wypowiedzieli s

Od 15 maja znosimy obowiązek maseczek na świeżym powietrzu, o ile jest oczywiście zapewniony zostanie 1,5-metrowy dystans – oznajmił szef MZ podczas konferencji prasowej.

Obowiązek zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych pozostaje bez zmian.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

O luzowanie obostrzeń w tym zakresie Niedzielski pytany był już w ubiegłym tygodniu. – Rozmawiamy na ten temat, opieramy się na najnowszych badaniach w tym temacie. (…) Na dziś jest to dla mnie ryzyko nieakceptowalne – tłumaczył wówczas minister zdrowia.

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi deklaracjami, „głównym kryterium” branym pod uwagę przy zdejmowaniu kolejnych obostrzeń jest „częstotliwość zakażeń”.

To może Cię zainteresować:  Tani węgiel. Polacy znaleźli alternatywę- kosztuje 20 zł za opakowanie.